Český tým Husaberg Czech vyhrál na Šestidenní soutěž klubů

KOTKA

Tým Husaberg Czech, který tvořili zkušení motokrosaři Michal Kadleček, Martin Žerava a Radek Toman, vyhrál soutěž klubů na 86. ročníku endurové Šestidenní ve Finsku. Další český tým ENC Racing CZ Jiřetín skončil sedmý, v soutěži juniorů obsadil český výběr osmé místo.

Ilustrační foto

Kadleček se Žeravou tak zopakovali svůj klubový triumf z roku 2009. Tehdy s nimi v týmu byl ještě David Čadek. Letos zvítězili s bezmála pětiminutovým náskokem před švédským Teamem West.

Junioři jeli už od druhého dne bez Radovana Míla. Zbylá trojice byla nakonec osmá stejně jako před třemi lety, kdy čeští junioři na Šestidenní startovali naposledy.

Stříbrnou vázu získali junioři z Francie, hlavní závod Trophy týmů vyhráli domácí Finové. Česká seniorská reprezentace na startu potřetí za sebou chyběla.

Motocyklová Šestidenní ve Finsku - konečné pořadí
Trophy týmy: 1. Finsko (Remes, Seistola, Salminen, Mattila, Salonen, Tarkkala) 17:11:11,66, 2. Španělsko -30:42,77, 3. USA -54:23,20.
Juniorské týmy: 1. Francie 10:47:34,11, 2. Švédsko -13:13,20, 3. Velká Británie -17:42,39, ...8. Česko (Markvart, Míl, Šefr, Engel) -1:11:55,13.
Kluby: 1. Husaberg Czech (Kadleček, Žerava, Toman) 11:26:17,90, 2. Team West (Švéd.) -4:51,32, 3. Wellard Club Team (N. Zél.) -12:14,42, ...7. ENC Racing CZ Jiřetín (Klimeš, Rudolf, Gottvald) -56:15,65, 17. Motosport Bozkov (Hádek, Kurfiřt, Kudrnáč) -3:25:23,70.