Motokrosař Michek si polepšil v šampionátu MX3 na třetí místo

Mladina

Motokrosař Martin Michek se posunul v mistrovství světa třídy MX3 na průběžné třetí místo. Ve Velké ceně Chorvatska mu dnes těsně unikly stupně vítězů, přesto v celkovém pořadí po pěti závodech předstihl Fina Anttiho Pyrhönena.

Motokrosař Martin Michek

Michek, jenž v květnu vybojoval v bulharské Grand Prix premiérový triumf v kariéře, dnes obsadil v Mladině dvakrát třetí místo. V první jízdě zaostal za vítězným Slovincem Klemenem Gerčarem o osm sekund, ve druhé byl o jedenáct sekund pomalejší než další slovinský vítěz Matevž Irt.

Právě Irt díky tomuto úspěchu obsadil ve Velké ceně třetí místo na úkor Michka, když oba získali shodně 40 bodů. Vyrovnanou Grand Prix vyhrál po dvou druhých místech Rakušan Matthias Walkner, na kterého ztratil český jezdec čtyři body.

Walkner si upevnil vedení v šampionátu se ziskem 186 bodů. Michek, který loni jako první český motokrosař po 35 letech získal medaili v konečném hodnocení MS, má 145 bodů. Ke druhému Rakušanovi Günteru Schmidingerovi se bronzový muž loňského seriálu přiblížil na 15 bodů.

Velká cena Chorvatska, 5. závod MS v motokrosu ve třídě MX3 v Mladině:
1. jízda: 1. Gerčar (Slovin./Honda) 35:40,029, 2. Walkner (Rak./KTM) -5,770, 3. Michek -8,220, ...9. Bartoš (oba ČR/KTM) -56,938, 16. Michalec (ČR/Honda) -1:27,915.
2. jízda: 1. Irt (Slovin./Suzuki) 33:52,087, 2. Walkner -0,901, 3. Michek -11,290, ...7. Bartoš -1:09,439, 9. Michalec -1:20,711.
GP celkově: 1. Walkner 44 b., 2. Gerčar 43, 3. Irt 40, 4. Michek 40, ...7. Bartoš 26, 12. Michalec 17.
Pořadí MS (po 5 z 10 závodů): 1. Walkner 186, 2. Schmidinger 160, 3. Michek 145, ...9. Bartoš 90, 11. Michalec 64.