Rubriky:

Motocykly

Živě

Čeští plošináři vybojovali historický bronz při MS na dlouhé dráze

16. července 2016 18:37 - Mariánské Lázně

Čeští jezdci vybojovali v Mariánských Lázních bronzovou medaili v mistrovství světa družstev na dlouhé ploché dráze a poprvé v historii se v této soutěži radují z cenného kovu. Lepší byli pouze vítězní Nizozemci a Němci, obhájci titulu Britové skončili v šestičlenném finále až čtvrtí.

 

Sport.cz

O historickou medaili pro Českou republiku se zasloužili Josef Franc, Hynek Štichauer a Martin Málek, součástí týmu byl i Michal Škurla, ale na dráze se neobjevil. Franc se Štichauerem získali po jednom vítězství a každý přispěl 18 body.

Úspěšnější byl na západě Čech s 23 body jen vítěz tří rozjížděk Martin Smolinski, díky němuž sedminásobní šampioni Němci domácí reprezentaci porazili o dva body. O další dva body více získali Nizozemci, lídrem jejich vyrovnaného týmu byl "osmnáctibodový" Jannick de Jong, úřadující individuální mistr světa na dlouhé dráze.

MS družstev na dlouhé ploché dráze v Mariánských Lázních:
1. Nizozemsko (De Jong, Fabriek, Pijper, Hummel) 46 b.
2. Německo 44
3. ČR (Franc, Štichauer, Málek, Škurla) 42
4. Británie 34
5. Finsko 31
6. Francie 28
Úvodní závod ME na ploché dráze v Güstrowu (Německo):
1. Vaculík (SR) 12 b.
2. Kasprzak 11
3. Kolodziej (oba Pol.) 9
...8. Milík (ČR) 8
ČTK

Zrušit


Časová osa: Motocykly

Filtr článků - Motocykly


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.