Rubriky:

Ostatní

Antonín Klatovský postoupil do finále MS na ledové ploché dráze

27. ledna 2009 08:44 - SANOK

Antonín Klatovský se kvalifikoval do finálového seriálu mistrovství světa na ledové ploché dráze. V dvoudenním boji o šest postupových míst v polském Sanoku obsadil český jezdec čtvrté místo a v 29 letech se může těšit na desátou účast mezi elitou.

Více bodů než Klatovský nasbírali v Sanoku pouze favorizovaní Rusové Junir Bazejev a Pavel Čajka a také šedesátiletý švédský veterán Per Olov Serenius, který ve finále startuje pravidelně už od roku 1978. Druhý český plošinář na startu Jan Pecina obsadil 13. místo.

O mistru světa se rozhodne v osmi závodech na čtyřech drahách. Seriál odstartuje 7. a 8. února v Krasnogorsku, o týden později bude hostit dva závody další ruské středisko Ufa, 7. a 8. března bude dějištěm Berlín soutěž vyvrcholí o následném víkendu v nizozemském Assenu. K favoritům patří Rusové, kterých bude ve startovním poli sedm.

Kvalifikační závod MS na ledové ploché dráze v Sanoku:
1. Bazejev 29, 2. Čajka (oba Rus.) 26, 3. Serenius (Švéd.) 25, 4. A. Klatovský (ČR) 23, 5. Tuinstra (Niz.) 22, 6. Lehtinen (Fin.) 19, ...13. Pecina (ČR) 8.

ČTK

Zrušit