Formánek se Zárubou startují na upravené trati v Zandvoortu

17. června 2021 17:36 - Brno

Dva týdny po premiérovém vítězství v Lamborghini Super Trofeo Europe míří tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra s jezdci Bronislavem Formánkem a Josefem Zárubou na nizozemský okruh v Zandvoortu. Čeká je zřejmě deštivý víkend na nově upravené trati. A cíl uhájit průběžné třetí místo, nebo je ještě vylepšit.

 

Buggyra media

Směsice respektu a očekávání. S těmito pocity jde tým do třetího podniku prestižní značkové série Lamborghini Super Trofeo Europe.

Na jedné straně je vzpomínka na první podium, které tým v šampionátu předloni získal s posádkou Knoll - Záruba právě v Nizozemsku. Na druhé straně vyhlídka na závodní víkend, který se zřejmě pojede na mokru a pro Bronislava Formánka bude navíc první zkušeností se zrádným okruhem, který je stálicí kalendáře formule 1.

„Výhoda je, že trať je relativně úzká, takže nebude takový problém s hledáním ideální stopy. Jinak to ale bude těžké a na mokru obzvlášť," konstatuje Formánek. Trať si doteď mohl vyzkoušet jen na profesionálním simulátoru, aby ji měl alespoň částečně zažitou.

Start sezony Mičánek Motorsport powered by Buggyra

Buggyra media

Ani v tomto případě ovšem trénink na simulátoru nepomůže stoprocentně - jezdci totiž mohou virtuálně trénovat jen na loňské verzi trati, která je po letošní zimě minulostí. Okruh má nově dvě klopené zatáčky. A v tomto případě budou stát všichni jezdci prakticky na stejné startovní čáře. „Plánovali jsme na Zandvoortu testovat, abychom si trať vyzkoušeli ještě před ostrým víkendem, ale bohužel se nepodařilo najít volný termín. O to tvrději teď musíme pracovat v trénincích," popsal manažer týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra Jiří Mičánek jr.

Jezdci Lamborghini Super Trofeo Europe si tak novou verzi tradičního okruhu, na kterém F1 startovala už v jejím premiérovém ročníku 1950, vyzkoušejí dřív než současné startovní pole F1. To se totiž do Nizozemska vydá až v září.

Česká vlajka v čele závodu během pohárového seriálu Lamborghini SuperTrofeo Europe.

Buggyra media

Do jisté míry nový bude okruh i pro Josefa Zárubu, který na něm přivezl pro tým první pódiové umístění. „Hodně těžká trať. Ale minule jsme si ověřili, že tady můžeme mít rychlost i na mokru. To se teď asi zopakuje, takže si věříme na dobrý výsledek," říká Záruba.

Po dvou závodních víkendech korunovaných historicky prvním vítězstvím před dvěma týdny na okruhu Paul Ricard je týmové Lamborghini Huracán průběžně na třetí pozici v prestižní třídě Pro-AM. „Naším cílem je opět dojet v naší třídě mezi třemi nejlepšími. Kvůli samotnému podiu, ale i kvůli bodům. Sezona je pro nás velmi nadějná a v boji o titul se bude každý bod počítat," uzavírá Jiří Mičánek.

dos, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Formule 1 2021

72. ročník mistroství světa navazuje a velmi omezenou sezónu 2020 a fanouškům nabídne rekordní porci hned dvaadvaceti závodů. Do kalendáře se vrací Velká cena Nizozemska, premiéru si odbyde okruh v Džiddě. Sezóna začíná 28. března v Bahrajnu, poslední závod je naplánován na 12. prosince v Abú Zabí. Na rekordní osmý titul útočí obhájce celkového triumfu Lewis Hamilton.