Rubriky:

Rallye

Tovární tým Škody oficiálně potvrdil účast na Valašské rallye

11. března 2009 13:21 - MLADÁ BOLESLAV

Vedení továrního týmu Škoda Motorsport oficiálně potvrdilo, že dvě jeho posádky se na konci března představí v úvodním podniku mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích, kterým bude Valašská rallye. Na startu tak nebudou chybět Jan Kopecký ani Fin Juho Hänninen s vozy Fabia S2000.

Pro nový model Škody bude Valašská rallye druhým oficiálním závodem. V lednu obsadil Kopecký páté místo na Rallye Monte Carlo, která byla letos zařazena do kalendáře šampionátu IRC.

"Vítáme další možnost prověřit nasbírané poznatky a otestovat vůz v reálných podmínkách závodu. Chceme se opět posunout o kus dopředu ve vývoji vozu a přestože účast na Valašské rallye věnujeme spíše testování vozu, budeme samozřejmě usilovat o co nejlepší výsledek," uvedl šéf týmu Michal Hrabánek v oficiální tiskové zprávě.

Mladoboleslavská automobilka zároveň využila šanci představit nový vůz oficiálně českým fanouškům. Ti budou mít šanci vidět fabii i na dalších rallye, Kopecký s Hänninenem by neměli chybět na zlínské Barum rallye ani na Bohemia rallye v okolí Mladé Boleslavi.

Další starty týmu však oficiálně potvrzeny nejsou. Po Valašské rallye by měli oba tovární jezdci startovat ve čtvrtém podniku IRC Sata rallye Açores na Azorských ostrovech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye