Rubriky:

Rallye

Seriál IRC startuje i se Škodou, ale bez Kopeckého. Jedničkou bude Hänninen

22. února 2012 11:54 - PRAHA

Na Azorských ostrovech začne ve čtvrtek první závod seriálu Intercontinental rallye challenge. Na startu budou opět vozy mladoboleslavského továrního týmu Škoda Motorsport, letos však o titul podle všeho nebude bojovat Jan Kopecký. Český pilot se soustředí na domácí šampionát, jedničkou Škody bude Fin Juho Hänninen.

 

skoda-auto.com

"Na prvním místě bude pro značku Škoda obhajoba titulu v IRC. O body do hodnocení značek by se měli ucházet tři jezdci na továrně připravovaných vozech Kopecký, Hänninen a Andreas Mikkelsen," uvedl šéf týmu Michal Hrabánek již v prosinci k plánům Škody pro rok 2012.

Na Azorských ostrovech se vedle Hänninena představí úřadující šampión IRC Nor Mikkelsen, který oficiálně startuje s podporou britského importéra mladoboleslavské automobilky. Kopecký by se mohl představit na vybraných, hlavně asfaltových, soutěžích.

Téměř jistě nebude český pilot, jenž byl v předešlých třech letech v IRC vždy celkově druhý, chybět na přelomu srpna a září na zlínské Barum rallye, která bude opět součástí interkontinentálního seriálu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye