Rubriky:

Rallye

Dosáhne Enge se subaru na domácí titul? Má na to, říká Hrdinka

2. února 2004 15:03 - PRAHA

Automobilový závodník Tomáš Enge letos absolvuje kompletní seriál rallyeového Mezinárodního mistrovství České republiky v barvách týmu Styllex Tuning Prosport za volantem vozu Subaru Impreza WRC. "Nebudeme na Tomáše nijak tlačit, ale myslím si, že může porazit i Romana Krestu a Václava Pecha," říká manažer týmu Tomáš Hrdinka.

 

eWRC.cz/Petr Lusk

Tomáši, bude Tomáš Enge startovat v kompletním seriálu automobilových soutěží v týmu Styllex Tuning Prosport?
Ano. Tomáš bude v barvách Styllex Tuning Prosport startovat ve všech soutěžích Mezinárodního mistrovství ČR v rallye. K dispozici bude mít vůz Subaru Impreza WRC model S9.

Jde o vůz identické specifikace, se kterým startovali na Rallye Monte Carlo Petter Solberg a Mikko Hirvonen?
Ano. Vůz je posledním modelem Subaru specifikace WRC. Domácí fanoušci budou mít tedy možnost vidět na vlastní oči nejnovější zbraň továrního týmu Subaru.

Kdo bude hlavním sponzorem?
Budeme mít několik reklamních partnerů a největším bude společnost Frigomont.

Nemůže se stát, že termín soutěží bude kolidovat například s některým okruhovým podnikem a Tomáš Enge se rallye nezúčastní?
Hlavním program Tomáše Engeho v sezóně 2004 bude účast v automobilových soutěžích za tým Styllex Tuning Prosport. Tomáš se bude účastnit i některých okruhových podniků, ale pouze jako doplněk ke svému hlavnímu programu. Pokud by přišla během sezóny nějaká výjimečná nabídka pro Tomáše, potom bychom museli společně zasednout a domluvit se na dalším postupu.

Může posádka Enge-Gross získat domácí titul?
Já si myslím, že ano. Nebudeme na Tomáše nijak tlačit, ale myslím si, že může porazit i Romana Krestu a Václava Pecha. Spojení Enge, Gross a Impreza WRC může být vítěznou kombinací.

Objeví se Enge i na startu nějaké zahraniční soutěže?
Zatím nejsme rozhodnuti, ale je možné, že se během roku nějaké pravděpodobně asfaltové soutěže zúčastní.

Kdy se poprvé představí domácím fanouškům za volantem Subaru?
Plánujeme start na Rallye Vysočina v Okříškách, aby se Tomáš seznámil s vozem před Rallye Šumava. V tuto chvíli však nejsme schopni zaručit, že budeme mít auto k dispozici již pro tuto soutěž. Na Rallya Šumava se ale Impreza WRC určitě představí.

Martin Bobek, eWRC.cz

Zrušit