Loprais nabral na Rallye Dakar půlhodinovou ztrátu. Předstihl ho i Kolomý

San Rafael

Aleš Loprais s tatrou obsadil v druhé etapě Rallye Dakar v Argentině sedmé místo s více než půlhodinovou ztrátou na nejrychlejšího závodníka kategorie kamionů Antona Šibalova z Ruska. Předstihl ho i krajan Martin Kolomý, který dojel pátý. Celkově je Loprais šestý.

Stephane Peterhansel na trati Rallye Dakar

V kategorii automobilů vyhrál etapu jedenáctinásobný vítěz soutěže Francouz Stéphane Peterhansel a ujal se průběžného vedení. Na prvním místě má rekordman Dakaru náskok 28 sekund před bývalým mistrem světa Španělem Carlosem Sainzem. Na třetím místě je vítěz z roku 2011 Katařan Násir Attíja, jenž ztrácí přes čtyři minuty.

Zatímco Peterhansel, jenž před rokem vybojoval své páté vítězství mezi automobily po předchozích šesti triumfech s motocykly, vyhrál už 62. etapu v kariéře, britský motocyklista Sam Sunderland si dnes dojel pro premiérový úspěch. V cíli v San Rafaelu byl o 39 sekund rychleji než Chilan Francisco López Contardo. David Pabiška dojel na 37. místě, v celkovém pořadí je o jednu příčku výše.