Rubriky:

Rallye

Klymčiw chce i s poraněným kotníkem atakovat první dvacítku

10. ledna 2016 09:56 - Salta

Mírně nespokojen je se svým umístěním český motocyklista Ondřej Klymčiw na letošním Rallye Dakar. Rád by se dostal do elitní dvacítky. Nyní okupuje 24. místo. Od čtvrté etapy se ale musí vypořádat se zdravotními neduhy. Trápí ho poraněný kotník.

 

Juan Karita, ČTK/AP

"Mám potíže při jízdě ze sedla a brzdění, ale dá se to přežít," uvedl Klymčiw před dnešním dnem volna na slavné soutěži. "Nedaleko Jujuy jsem trochu pustil ze zřetele itinerář a to se mi nevyplatilo. Byla tam rychlá esíčka, ale já jel rovně a trefil něco tvrdého. Můj kotník to moc neocenil," popsal středeční nehodu.

I přesto, že není zcela fit, zvládl následné maratonské etapy bez asistence a posunul se až na průběžné 23. místo. V sobotu si o jedno místo pohoršil, ale pořadí na rozhraní elitní dvacítky je hodně vyrovnané. Na devatenáctého Adriena Metga z Francie Klymčiw ztrácí necelých pět minut.

"Věřím, že den klidu kotníku prospěje, můj tým pro to udělá maximum. Uvidíme, jak to potom půjde dál, ale můžete se spolehnout, že do toho dám všechno a pojedu naplno," podotkl Klymčiw, který před rokem při dakarské premiéře skončil dvacátý. A letos je prý připraven mnohem lépe. "Čím delší etapa a čím horší podmínky, tím pro mne paradoxně lépe," řekl třicetiletý motocyklista.

Letos Klymčiw navíc v Jižní Americe startuje s podporou továrního týmu Husqvarna. "Je to obrovská pomoc pro mne i můj tým. Odpadá nám spousta starostí, máme špičkový servis, samozřejmě je výborně postaráno i o motorku. Můžeme se tak soustředit vyloženě na výkon," pochvaloval si spolupráci s předním výrobcem motocyklů.

ČTK, Sport.cz

Zrušit