Rubriky:

Rallye

Živě

Meeke ve Finské rallye zvýšil náskok před Latvalou

30. července 2016 18:38 - Jyväskylä

Britský pilot Kris Meeke se citroënem zvýšil po druhé etapě náskok v čele Finské rallye a už jen čtyři nedělní rychlostní zkoušky ho dělí od třetí vyhrané soutěže v šampionátu. Domácí jezdec Jari-Matti Latvala, trojnásobný vítěz Finské rallye a obhájce loňského prvenství, na něj z druhého místa ztrácí 41 sekund.

 

Roni Rekomaa, ČTK/AP

Sedmatřicetiletý Meeke vyhrál loni v Argentině a letos v Portugalsku. V součtu dnešních osmi erzet předčil Latvalu, který jede s volkswagenem, o 23 sekund.

"Dnešní den byl naprosto výjimečný. Už pátek přitom byl jedním z mých nejlepších dnů v rallyeovém autě, ale dnešek to ještě předčil. Na zítra máme jasný úkol - jet opatrně a zkusit to udržet," řekl Meeke v tiskové zprávě.

Na třetí místo se posunul Ir Craig Breen s dalším citroënem, na Latvalu však už ztrácí přes minutu a v neděli bude muset svou pozici hájit před pěticí dotírajících soupeřů.

Francouzský lídr šampionátu a trojnásobný mistr světa Sébastien Ogier po páteční nehodě pokračuje, ale zaostává bezmála o 20 minut a je beznadějně daleko za bodovanými místy. O vítězi soutěže na šotolinových tratích v okolí Jyväskylä rozhodnou čtyři nedělní měřené testy.

Finská rallye, podnik MS v automobilových soutěžích:
Po 2. etapě (20 rychlostních zkoušek):
1. Meeke, Nagle (Brit./Citroën DS3) 2:22:00,8
2. Latvala, Anttila (Fin./Volkswagen Polo-R) -41,0
3. Breen, Martin (Ir., Brit./Citroën DS3) -1:43,0
4. Tänak, Molder (Est./Ford Fiesta RS) -1:54,5
5. Neuville, Gilsoul (Belg./Hyundai i20) -2:00,9
6. Paddon, Kennard (N. Zél./Hyundai i20) -2:03,6.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Rallye

Filtr článků - Rallye


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.