Rubriky:

Ostatní

Slováci se zdrželi, okradli jim řidiče. Vůjtek čeká ještě na posily z Detroitu

30. dubna 2015 16:58 - Ostrava

Přibližně s hodinovým zpožděním a z účastníků skupiny B světového hokejového šampionátu poslední, dorazili do Ostravy hokejisté Slovenska. Z Bratislavy, odkud před desátou dopoledne autobusem vyjížděli, to přitom měli ze všech týmů jednoznačně nejblíže.

Sport.cz

„Museli jsme čekat na odvoz, protože řidiče prý na hranicích v noci okradli a vracel se pro nějaké věci. Nebyla to velká komplikace, poseděli jsme na hotelu, dali si kávičku. Třeba je to dobré znamení a špatný začátek bude znamenat dobrý konec," usmíval se dvacetiletý hráč Columbusu Marko Daňo, jeden z pětice krajánků z NHL.

Další dva by měli dorazit v nejbližších dnech. Po vyřazení Detroitu ze Stanley Cupu by se ke slovenské reprezentaci po výstupních prohlídkách měli připojit útočníci Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo. ,„Myslím, že to bude pro tým jenom dobře, když přijedou další hráči z NHL. Tatar má formu jako hrom, což nám může jenom pomoct. Trenér dokáže pětky dobře poskládat a budeme hrát dobře," předpovídá Daňo.

Šest nominovaných slovenských hráčů hrálo v loňské sezóně v KHL, stejný počet povolal trenér Vladimír Vůjtek z české extraligy. V ní ještě nedávno hrál i obránce švýcarského Fribourgu Dominik Graňák. „Mužstvo vypadá velmi dobře. Máme v týmu i hvězdy, i když třeba ne tolik, jako jiné týmy. Ale před třemi lety od nás taky nikdo moc nečekal a dovezli jsme medaile," zavzpomínal Graňák na mistrovství světa 2012, kde Slovensko prohrálo ve finále s Ruskem 2:6 a přivezlo domů stříbro.

Atmosféra na ně (zatím) nedoléhá

Z úspěšného šampionátu přivezl kouč Vůjtek do Ostravy jedenáct hráčů včetně předpokládané brankářské jedničky Jána Laca z kazašské Astany a kapitána týmu Tomáše Kopeckého z Floridy. „Moc se těším a věřím, že fanoušci budou s námi. Jenom se z toho nesmíme zbláznit a vzít si z nich to pozitivní. Nesmíme na sebe vyvíjet zbytečně tlak," upozornil Daňo, který má podobně jako havířovský rodák Graňák k Moravskoslezském kraji zvláštní vztah. Jeho otec Jozef Daňo oblékal v letech1995 až 2001 dres aktuálního českého vicemistra Třince. „Bydleli jsme tady s ním, ale téměř nic si z té doby pamatuji, byl jsem velmi malý," vzpomínal rodák z rakouského Eisenstadtu.

Slovenští hokejisté budou během bojů v základní skupině bydlet v hotelu Park Inn poblíž centra Ostravy. „Možná i tím, že nejsme ubytovaní hned u stadiónu, tak na nás zatím ta atmosféra nedoléhá. Ale jakmile vyjedeme poprvé na led, tak si uvědomíme, proč tady jsme" svěřil se Graňák, bývalý zadák pražské Slavie.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..