Rubriky:

Atletika

Janků, Ton a Dubnová v Ostravě splnili limit na HME

23. ledna 2007 20:51 - OSTRAVA

Hned trojice českých výškařů v úterý na Ostravské laťce splnila nominační kritéria pro start na halovém mistrovství Evropy v Birminghamu. V ženské soutěži se z vítězství výkonem 192 centimetrů radovala Romana Dubnová, mezi muži pak limit 227 centimetrů bez problémů pokořili Tomáš Janků i Svatoslav Ton. Janků výkonem 232 centimetrů vyhrál, Ton skočil o dva centimetry méně a skončil třetí.

 

www.letsrun.com

"Jsem velmi příjemně překvapen, ještě jsem v plném tréninku," komentoval svůj výkon vicemistr Evropy z Göteborgu Janků. O tři centimetry překonal rekord Ostravské laťky, který před rokem vytvořil Ton. Ten nastupoval do závodu rovněž z plného tréninku a loňský výkon také překonal. "Ještě nejsem vyskákaný, takže mě překvapilo, že jsem skočil tak vysoko," uvedl Ton. Čtvrtý skončil ukrajinský mistr světa Jurij Krymarenko.

Dubnová se jako jediná česká závodnice postavila na start druhého dílu Moravské výškařské tour a stala se vůbec první reprezentantkou se splněným limitem pro start na vrcholu halové sezony. Přes 192 cm se přenesla na druhý pokus a jako jediná z jedenáctičlenného startovního pole. Na další postupnou výšku 195 cm útočila třikrát marně. "Viděla jsem ty pokusy na opakovačkách, bylo to přehecované," uvedla Dubnová.

Pátá žena z předchozí Hustopečské laťky si oproti sobotnímu startu polepšila o pět centimetrů. "Splnila jsem si tu to, co jsem si předsevzala. Těším se (na další díl Tour) do Třince. Sice u mě platí, že dobré výkony podávám jen každý druhý závod, ale pokud vydrží koleno, bude to v Třinci dobré," řekla Dubnová.

Druhé místo obsadila Marina Aitovová z Kazachstánu, jež stejně jako již podruhé bronzová Jekatěrina Kuncevičová z Ruska přeskočila 189 cm.

Muži:
1. Janků (ČR) 232, 2. Moya (Kuba) 230, 3. Ton (ČR) 230, 4. Krymarenko (Ukr.) 227, 5. Těrešin 227, 6. Dmitrik (oba Rus.), Šapoval (Ukr.) a Horák (SR) všichni 224, ...12. Bába (ČR) 215.
Ženy:
1. Dubnová (ČR) 192, 2. Aitovová (Kaz.) 189, 3. Kuncevičová (Rus.) 189, 4. Ispanová (Rum.) a Greenová (Švéd.) obě 185, 6. Pantelimonová (Rum.) a Cadienheadová (obě Kan.) obě 185.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika