Gatlin v převážně japonské konkurenci vítězně otestoval olympijský stadion

Tokio

Americký sprinter Justin Gatlin vyhrál při olympijském testu japonských pořadatelů na mítinku v Tokiu závod na 100 metrů. Devětatřicetiletý olympijský šampion v nejkratším sprintu z Atén a dvojnásobný mistr světa dosáhl průměrného času 10,24 sekundy a o dvě setiny porazil domácího Šuheie Tadu.

Americký sprinter Justin Gatlin na Zlaté tretře. Archivní foto

Mítinku druhé nejvýznamnější kategorie Continental Tour - Gold se zúčastnily přes čtyři stovky atletů, ale jen hrstka zahraničních včetně Gatlina či katarského výškaře Mutaze Issy Baršima, který vyhrál výkonem 230 cm. Závody na japonském Národním stadionu, který bude za necelé tři měsíce při OH vedle atletiky hostit zahajovací a závěrečný ceremoniál, posloužily pořadatelům jako test před odloženými hrami. Organizátoři si zejména osvojovali práci za přísných opatření proti šíření koronaviru.

Mítink s podtitulem "Ready Steady Tokyo - Athletics" se uskutečnil bez diváků vzhledem k tomu, že v Tokiu aktuálně platí kvůli zhoršující se situaci s koronavirem nouzový stav. V hlavním městě a několika dalších prefekturách potrvá opatření do 31. května. Olympijské hry začnou 23. července a dosud nebylo rozhodnuto, zda budou moci při gigantické akci do hledišť alespoň japonští diváci. Přítomnost těch zahraničních byla už dříve vyloučena.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.