Sýkora vyhrál desetiboj na Kanárských ostrovech v osobním rekordu 8122 bodů

14. června 2021 10:49 - Arona/Praha

Jiří Sýkora vyhrál víkendový desetiboj na Kanárských ostrovech v osobním rekordu 8122 bodů. Pět let staré maximum z mítinku v Götzisu si juniorský mistr světa z roku 2014 v Aroně vylepšil o jeden bod. Přes osmitisícovou hranici se dostal také Adam Sebastian Helcelet, který obsadil výkonem 8058 bodů druhou příčku.

 

ČAS - Denisa Kisialová

Mítink zařazený do vícebojařské challenge měl být duelem medailistů z halového mistrovství Evropy Jorgeho Ureni ze Španělska a Poláka Pawla Wiesiolka, ale ani jeden závod nedokončil. Ureňa se zranil při dálce a Wiesiolek doplatil na tři přešlapy v disku.

Právě disk dostal z pátého místa do čela soutěže Sýkoru, který si v této disciplíně vylepšil osobní rekord na 48,86 metru. Pak přidal vydařený oštěp, přičemž jeho výkon 66,91 překonal jen Helcelet (67,29). V závěrečné patnáctistovce stačil Sýkorovi na udržení prvního místa čas 4:51,42 a desáté místo.

Sýkora se tímto výkonem přidal k Helceletovi a splnil svazový výkonnostní požadavek pro OH, ale na účast v Tokiu součet zatím nestačí. Ostrý olympijský limit je 8350 bodů a v redukovaném olympijském žebříčku jsou Helcelet a Sýkora na začátku čtvrté desítky, přičemž v Tokiu bude závodit 24 vícebojařů. Mezi ně by se zatím dostal Jan Doležal, ale ten letos ještě žádný desetiboj nedokončil, takže nemá svazový limit.

ČTK

Časová osa: Atletika

Filtr článků - Atletika


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.