Rubriky:

Atletika

Clement překonal Johnsonův halový světový rekord na čtvrtce

13. března 2005 11:12 - FAYATTEVILLE

Teprve devatenáctiletý Kerron Clement připravil fenomenálního Američana Michaela Johnsona o deset let starý halový světový rekord v běhu na 400 metrů. Rodák z Trinidadu dosáhl na americkém univerzitním mistrovství ve Fayettevillu času 44,57 sekundy a Johnsonův rekord překonal o šest setin.

Clement, který je juniorským mistrem světa v běhu na 400 metrů překážek, si před dvěma týdny právě na rychlé dráze ve Fayattevillu ve státě Arkansas zlepšil na hladké čtvrtce osobní maximum na 45,29. V pátek běžel na univerzitním šampionátu dvoustovku a skončil šestý. O den později zaběhl životní závod. Když se na tabuli objevil jeho vítězný čas, fanoušci v hledišti zalapali po dechu.

"Vůbec nedokážu popsat své pocity. Když jsem proběhl cílem, chtělo se mi brečet. Byl jsem úplně dojatý, vždyť jsem překonal rekord Michaela Johnsona," řekl šťastný student univerzity na Floridě. Pětinásobnému olympijskému vítězi Johnsonovi zbyly ještě dva světové rekordy, které zaběhl pod širým nebem, a to na 400 metrů i poloviční trati.

ČTK

Zrušit