Rubriky:

Radíme

Makejte na sobě všude! Město jako jeden velký sportovní areál

9. září 2016 12:30 - Praha

Možná to někteří z nás už tuší, ale některé věci prostě stojí za to si připomínat. Je to vlastně taková variace na staré známé česko-čínské pořekadlo Kdo chce psa jíst, hůlky si vždycky najde. Platí to o všem, běh a trénink z toho nevyjímaje. Kdo opravdu chce běhat, trénovat, nehledá výmluvy, hledá způsoby. Sám nedostižný Emil Zátopek dokázal provádět náročný běžecký trénink třeba ve velmi omezeném prostoru vany. Nebo na jídelním stole. Zkrátka když se chce, všechno jde. Jeden velký výrobce běžeckého vybavení se rozhodl, že nám to připomene originálním projektem.

 

Reebok.com

The Gym Is Everywhere, Posilovna je všude, je název projektu připomínajícího nám, že i samotné město ve vší své industriálnosti, urbanistické koncentraci a sociální anonymitě může být naší posilovnou. Kousek travnaté plochy, vyčnívající víko kanálu, schodiště, silnější větev stromu, lavička... to všechno jsou důmyslné posilovací stroje. Stačí je jen využít.

ČTĚTE TAKÉ: Co takhle trénink po vzoru britské pěchoty?

Až do 15. září probíhají pod taktovkou Reeboku také speciálně na město zaměřené tréninky. Třeba na pražských Arkádách si můžete zdarma střihnout dvouhodinový trénink, navíc s nějakou tou pneumatikou nebo sandbagem. V rámci tréninku můžete také absolvovat i několik krátkých výzev v různých disciplínách a vysoutěžit si několikatisícové poukázky na sportovní vybavení.

Označená místa v pražských parcích ale budou samozřejmě k dispozici i po tomto datu. I v tom je krása městské posilovny. Vždy k dispozici, přístupná 24 hodin denně, a to bezplatně. Jedinou investicí, kterou budete potřebovat, je vlastní odhodlání, vůle. V Riegrových sadech, nedaleko od naší redakce, jsme potkávali nějaké podivné stíny na chodnících. Teď už tam trénujeme také.

Na každém cvičebním místě, takzvaném spotu najdete piktogram znázorňující využití konkrétní pomůcky, městského artefaktu a velice jasný pokyn, kolik opakování se od vás očekává, jste-li žena či jste-li muž. Čeká tak na vás běh mezi jednotlivými stanovišti, místy ostré sprinty, shyby, výskoky, sklapovačky či poskoky. Možná se vám na první pohled budou jednotlivé cviky zdát snadné, ale zkusíte jeden okruh a svůj dojem minimálně mírně poupravíte. A když někdo bude skutečně ve formě, dá si prostě vyznačených okruhů více.

Teď už opravdu budete výmluvy hledat jen velmi těžko. Cvičit se dá všude, The Gym je totiž Everywhere!

kü, Sport.cz

Časová osa: Radíme

Filtr článků - Radíme


Kalendář akcí

Kdykoliv červenec srpen září říjen listopad prosinec leden 2021 únor 2021 březen 2021 duben 2021 květen 2021 červen 2021 Všechny typy závodu Méně než 10 km 10km – půlmaraton Půlmaraton – maraton Více než maraton Všechny kraje Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Kraj Vysočina
Nenalezena žádná událost
-

Místo startu:

Mapa

Čas startu:

Startovné:

Tratě:

Poznámka:

Oficiální stránky

Další akce