Biatlonista Hornig získal zlato na olympijském festivalu mládeže

Erzurum

Biatlonista Vítězslav Hornig získal první zlato české výpravy na Evropském zimním olympijském festivalu mládeže v Turecku. V Erzurumu dnes vyhrál sprint na 7,5 km a navázal na pondělní bronz sjezdařky Nikoly Bubákové.

Ilustrační foto.

Sedmnáctiletý Hornig předvedl čistou střelbu a druhého Krista Siimera z Estonska za sebou nechal o 15,5 sekundy. "Tenhle závod se povedl podle nejlepších představ, jaké jsem mohl mít. Tahle medaile je jednoznačně nejvýš, úplně někde jinde než všechny ostatní úspěchy. Je to pro mě dosavadní vrchol za dobu, co dělám biatlon," uvedl v tiskové zprávě Hornig. O další úspěch bude usilovat ve středečním stíhacím závodu.

Sedmý doběhl Mikuláš Karlík, mezi dívkami byla na šestikilometrové trati pátá Eliška Svobodová, která před stíhačkou ztrácí na první místo 46 sekund. Sedmé místo obsadila v závodě běžkyň na lyžích na 7,5 kilometru volnou technikou Zuzana Holíková. Sedmý byl také sjezdař Ondřej Surkoš v obřím slalomu.