Biatlonistka přišla po snídani s omluvou: To se zase jednou něco nepovedlo, ale máme ještě hafo závodů

27. listopadu 2017 11:02 - Östersund

I bez jejího propadáku by z toho asi žádný zázračný výsledek nebyl, ale zpackanou střelbou to Veronika Vítková na druhém úseku pojistila. Česká smíšená štafeta ještě s Evou Puskarčíkovou, Ondřejem Moravcem a Michalem Krčmářem v prvním soutěžním dnu nového ročníku SP v Östersundu skončila třináctá.

 

Český biatlon - Petr Slavík

Při absenci Gabriely Koukalová, která jen fandila u trati, měla být Vítková se svými zkušenostmi oporou týmu. Ale přišlo selhání.

"To se zase jednou něco nepovedlo," posteskla si Vítková dnes po snídani na facebooku.

Před závodem nechtěla věřit, že by to mohlo dopadnout tak, jak to dopadlo. "Bohužel, stalo se, už to nevrátím a celé štafetě se omlouvám. Nicméně, je to začátek sezóny, první závod a já stále věřím v lepší zítřky, závodů před sebou máme hafo," pokračovala Vítková na síti.

To se zase jednou něco nepovedlo. Před závodem bych nevěřila, že by to mohlo dopadnout tak, jak to dopadlo. Bohužel,...

Zveřejnil(a) Veronika Vítková dne 27. listopad 2017

Ve smíšené štafetě se jí nedaří opakovaně. I proto v minulé sezóně nestartovala v téhle disciplíně na MS v Hochfilzenu.

A zmíněné minulé nezdary? Shrnuje je web biatlon.cz: Canmore 2015/2016 (celkově 10. místo štafety) – ležka 3 trestná kola +3 dobíjení, stojka 0+0, Vítková průběžně dvaadvacátá. Oslo 2015/2016 (celkově 6. místo) – ležka 0+3, stojka 0+2, průběžně dvanáctá. Östersund 2016/2017 (celkově 7. místo) – ležka 1+3, stojka 0+1, průběžně třináctá. A teď - znovu ve Švédsku - tři dobíjení a jedno kolo vleže, další tři dobíjení vestoje...

Moravce vyslala na trať čtrnáctého s odstupem minuty a půl. Muži už se dopředu nedotáhli.

Celý tým je i nadále v Östersundu, kde se seriál naplno rozběhne individuálními bitvami od středy. Víkend zkusí Vítková hodit za hlavu... "Hlavu hore a jedeme dál... a s úsměvem," přidala smajlíka.

Dovolila jsem si vystřídat našeho fyzioterapeuta Romana Karpíška na jeho postu u trati. Snažím se jako maskot dělat...

Zveřejnil(a) Gabriela Koukalova dne 26. listopad 2017

vap, Sport.cz

Časová osa: Biatlon

Filtr článků - Biatlon


ME ve volejbale 2021

Mistrovství Evropy ve volejbale se letos hraje na území čtyř států - kromě Česka je to také Estonsko, Finsko a Polsko, kde se také 19. září rozhodne o všech medailistech. Česká reprezentace je ve skupině B a své zápasy hraje v Ostravě. Vítězství obhajují volejbalisté Srbska.