Švýcarka Meierová vede mezi krasobruslařkami o tři desetiny

VARŠAVA

S náskokem pouhých tří desetin bodu vyhrála švýcarská krasobruslařka Sarah Meierová krátký program na mistrovství Evropy ve Varšavě. V sobotní volné jízdě by dvaadvacetiletá závodnice měla svést souboj o titul se zatím druhou Italkou Claudií Kostnerovou, která před rokem získala bronz.

Průběžné třetí místo patří již s odstupem téměř šesti bodů sedmnáctileté Jeleně Gedevanišviliové z Gruzie.

Česká reprezentantka Ivana Hudziecová obsadila 33. místo a šampionát pro ni skončil, neboť do sobotního programu postoupila jen čtyřiadvacítka nejlepších.

Výsledky:
Ženy - po krátkém programu:
1. Meierová (Švýc.) 60,49 b., 2. Kostnerová (It.) 60,46, 3. Gedevanišviliová (Gruz.) 54,62, 4. Sebestyenová (Maď.) 53,87, 5. Korpiová (Fin.) 53,84, 6. Jelevová (Rus.) 50,28, ...33. Hudziecová (ČR) 28,46.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.