Němec Greis poprvé vyhrál závod SP v biatlonu

SAN SICARIO

V osmadvaceti letech se německý biatlonista Michael Greis dočkal premiérového vítězství ve Světovém poháru. Mistr světa ze štafety ve středu triumfoval ve vytrvalostním závodu na tratích v italském San Sicariu, kde se příští rok uskuteční olympijské soutěže.

Greis předvedl bezchybnou střelbu a o 15,3 vteřiny porazil Sergeje Čepikova z Ruska, který dostal trestnou minutu za chybu hned na první ze čtyř položek. Třetí skončil další Rus Sergej Rožkov.

Nejlepší z českých reprezentantů Zdeněk Vítek obsadil devatenáctou pozici, když ho o lepší umístění připravily hned tři chyby v prvních dvou položkách. Všichni ostatní zůstali hluboko v poli poražených.

Na olympijských tratích nestartoval vedoucí muž průběžné klasifikace SP Ole Einar Björndalen. Norský biatlonista se místo toho rozhodl zúčastnit závodu Světového poháru v běhu na lyžích v německém Reit im Winklu, kde se chce připravit na mistrovství světa v Oberstdorfu. Mezi specialisty bude na světovém šampionátu startovat na volné patnáctce a doufá v nominaci do norské štafety.

Greis se od začátku závodu držel ve vedoucí pětici a díky vynikajícímu běžeckému výkonu, kterým podpořil bezchybnou střelbu, se na mezičase po třetí zastávce na střelnici dostal do čela. Těsný náskok pak udržel až do cíle.

Nepřesným předposledním výstřelem přišel o šanci na umístění na stupních vítězů Raphael Poirée. Francouzský biatlonista na vítěze ztratil minutu a dvacet vteřin a skončil sedmý. I díky tomu se však při Björndalenově neúčasti posunul do čela celkové klasifikace SP.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.