Valová získala pro české střelce třetí místo na OH v Pekingu

Třetí účastnické místo na olympijských hrách v Pekingu ve čtvrtek vybojovala pro české střelce Lucie Valová, která skončila na třetí pozici ve střelbě ze sportovní malorážky na 3x20 ran na Světovém poháru v Miláně. Vítězná Sonja Pfeilschifterová i druhá její krajanka Barbara Lechnerová získaly pro Německo právo startu na olympiádě už dříve, takže tentokrát se usmálo štěstí na Valovou.

Lucie Valová

O pouhé tři desetiny bodu uniklo vítězství a tím pádem i účastnické místo v Pekingu Tomáši Jeřábkovi. V libovolné malorážce na 60 ran vleže skončil těsně druhý za Bělorusem Petrem Litvinčukem.

Pro Valovou nezačala soutěž nejlépe, ale o to větší radost po jejím skončení měla. "Jsem hrozně šťastná, na něco takového jsem vůbec nepomyslela. Už proto, že jsem závod začala čtyřmi devítkami v sérii vleže," řekl třiadvacetiletá střelkyně. "Polohy vestoje a vkleče ale byly docela dobré a hlavně kazily i soupeřky. Finále bývají mojí slabinou, ale tentokrát se nervozita projevila až v poslední ráně, kdy jsem dala 8,9, ale to už o nic nešlo," dodala Valová.

Předchozí účastnická místa na OH zajistily českým střelcům minulý týden v Mnichově Pavla Habartová a předtím v květnu v USA Martin Tenk. Bronzový medailista z olympijských her v Sydney dnes v Miláně obsadil ve vzduchové pistoli 35. místo.

Výsledky:
Muži:
Libovolná malorážka 60 ran vleže: 1. Litvinčuk (Běl.) 700,6 (598+102,6), 2. Jeřábek (ČR) 700,3 (596+104,3), 3. Francheris (It.) 698,1 (595+103,1), ...26. Opelka 591, 44. Bartoněk (oba ČR) 587.
Vzduchová pistole: 1. Čang Tchien (Čína) 689,1 (590+99,1), 2. Kokorev (Rus.) 682,9 (584+98,9), 3. Čin Čong-o (Korea) 681,8 (582 +99,8), ...35. Tenk (ČR) 575.
Ženy:
Sportovní malorážka 3x20 ran: 1. Pfeilschifterová 688,0 (589+ 99,0), 2. Lechnerová (obě Něm.) 682,8 (588+95,8), 3. Valová 682,4 (584+98,4), ...36. Sýkorová 570, 49. Habartová (všechny (ČR) 565.