Jaroslav Poříz vybojoval stříbro na MS v sumó

ÓSAKA

Zápasník Jaroslav Poříz vybojoval na mistrovství světa v sumó stříbrnou medaili v prestižní otevřené kategorii a postaral se o největší český úspěch v historii tohoto úpolového sportu. Bezmála stopadesátikilový reprezentant v japonské Ósace prohrál z devíti duelů jen s Rusem Alanem Gabarajevem.

Poříz v nabité konkurenci zápasníků z 29 zemí a pěti mistrů světa vybojoval pro Českou republiku vůbec první medaili v individuální soutěži. Společně s Pavlem Pořízem a Jiřím Kölblem obsadili Češi v soutěži družstev 5. až 8. místo, když rovněž nestačili na ruské siláky. Ti se později stali šampiony po finálovém vítězství 2:1 nad Japonskem.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.