Prokop vyhrál závod seriálu ME v bikrosu, Hladíková vede celkově

WINTERTHUR-DÄTTNAU

Čeští reprezentanti v bikrosu byli úspěšní i v pátém a šestém závodu seriálu mistrovství Evropy. Ve švýcarském Winterthuru Michal Prokop v neděli vyhrál, Jana Horáková skončila v sobotu třetí a Aneta Hladíková byla třetí o den později.

Michal Prokop

V průběžném pořadí ME Hladíková vede a Horáková je pátá. Mezi muži je nejvýš Francouz Thomas Allier, Prokopovi patří šesté místo. Oba závody se počítaly do olympijské kvalifikace, českým jezdcům se tak podařilo rozšířit bodové konto a opět se posunuli blíž ke startu na olympijských hrách v Pekingu, kde bude mít bikros za rok premiéru.

Mezi juniory Štěpán Tumpach v neděli zvítězil, Romana Labounková dojela ve Švýcarsku třetí a šestá a průběžně jí patří druhé místo. Další závod ME se pojede za tři týdny v Lotyšsku.

Výsledky:
Muži:
I. závod: 1. Van der Putten (Niz.), 2. Baltzersen (Dán.), 3. Dubois (Belg.), ...5. Prokop (ČR).
II. závod: 1. Prokop, 2. Gutierrez (Fr.), 3. Matisons (Lot.)
Průběžné pořadí ME (po 6 závodech):
1. Allier (Fr.) 182 bodů, 2. Baltzersen 159, 3. Van der Putten 159, ...6. Prokop 149, 16. Slavík 104, 27. Tamme (oba ČR) 75.
Ženy:
I. závod: 1. Readeová (Brit.), 2. Kanisová (Niz.), 3. Horáková, 4. Hladíková (obě ČR).
II. závod: 1. Readeová, 2. Chaussonová (Fr.), 3. Hladíková.
1. Hladíková 125, 2. Kanisová 120, 3. Le Corguilleová (Fr.) 117, ...5. Horáková 100, 18. Fendrychová (ČR) 28.
Junioři:
I. závod: 1. Konrads (Lot.), 2. Verkuijl (Niz.), 3. Froidmont (Belg.).
II. závod: 1. Tumpach (ČR), 2. Phillips (Brit.), 3. Kaltoft (Dán.), 4. Vojta, ...7. Švub (oba ČR).
1. Lapraz (Švýc.) 177, 2. Pelluard (Fr.) 148, 3. Phillips 143, 4. Švub 139, ...7. Tumpach 136, 13. Vojta 104, 26. Reidinger (všichni ČR) 54.
Juniorky:
I. závod: 1. Klausová (Niz.), 2. Pottierová (Fr.), 3. Labounková (ČR).
II. závod: 1. Pottierová, 2. Seesingová (Niz.), 3. Valentinová (Fr.), ...6. Labounková.
1. Pottierová 150, 2. Labounková 147, 3. Seesingová 134, ...16. Koutná (ČR) 22.