Rubriky:

Cyklistika

Čeští bikeři skončili na MS šestí ve štafetě

4. září 2007 17:55 - FORT WILLIAM

České kvarteto ve složení Jaroslav Kulhavý, Filip Adel, Kateřina Hanušová-Nashová a Milan Spěšný obsadilo ve štafetě na světovém šampionátu v závodech na horských kolech šesté místo. Ve skotském Fort Williamu se v úvodní disciplíně šampionátu radovali v úterý z titulu Švýcaři před Polskem a USA.

 

Sport.cz

Kvarteto Florian Vogel, Thomas Litscher, Petra Heinziová a Nino Schurter bezpečně obhájilo zlato z loňského roku. V čele závodu byli Švýcaři od prvního úseku.

Českou štafetu dobře rozjel vicemistr Evropy do 23 let Kulhavý, který junioru Adelovi předal na třetím místě. Adel držel krok se soupeři ještě polovinu okruhu, ale poté odpadl a klesl až na jedenáctou pozici. "V tu chvíli jsem si myslel, že dopadneme hodně špatně," přiznal český trenér Jiří Lutovský.

Hanušová-Nashová na třetím úseku pak posunula české družstvo o jednu příčku výše, ale v závěrečném okruhu vytáhl Spěšný skvělým výkonem české družstvo na konečné šesté místo. Za čtvrtou Francií Češi zaostali jen o 17 sekund. "Tajně jsem doufal v zisk medaile. Snažil jsem se, co to šlo, ale ztráta byla velká," řekl Spěšný, který dosáhl třetího nejrychlejšího času ze všech startujících.

MS v závodech na horských kolech - štafeta
1. Švýcarsko (Vogel, Litscher, Heinziová, Schurter) 1:33:36, 2. Polsko (Karczynski, Brzozka, Wloszoczowská, Batek) -49, 3. USA (Gouldová, Gilmour, Schultz, Craig) -1:09, 4. Francie -1:45, 5. Německo -1:53, 6. ČR (Kulhavý, Adel, Hanušová-Nashová, Spěšný) -2:02.

ČTK

Časová osa: Cyklistika | Tour de France

Filtr článků - Cyklistika