Cyklistka Machačová skočila na SP v Kodani druhá ve scratchi

KODAŇ

Česká reprezentantka Jarmila Machačová vybojovala v závěrečném dílu Světového poháru v dráhové cyklistice druhé místo ve scratchi. V Kodani tak potvrdila špičkovou formu a navázala na vítězství v bodovacím závodě v předchozím dílu SP v Los Angeles. V dánské metropoli nestačila Machačová jen na všestrannou nizozemskou závodnici Mirianne Vossovou.

Naopak Lada Kozlíková ve stíhačce svůj skvělý výkon z Los Angeles, kde skončila v českém rekordu čtvrtá, nezopakovala a obsadila 11., první nebodované místo. Časem 3:46,516 zaostala za svým maximem o osm a půl sekundy. Z prvenství se radovala britská závodnice Rebecca Romerová, druhá česká zástupkyně Martina Růžičková dosáhla času 3:50,048 a skončila šestnáctá.

V kvalifikaci bodovacího závodu mužů byl Milan Kadlec v první jízdě mezi sedmičkou jezdců, kteří získali kolo k dobru, a bezpečně postoupil. V hlavním závodě ale získal jen dva body a skončil dvacátý. Neuspěl Petr Lazar, který skončil ve druhé kvalifikační rozjížďce až osmnáctý a finále mu uniklo.

Ve sprintu neuspěla Lenka Valová a 16. místem v týmovém sprintu zaostali za očekáváním Tomáš Bábek, Denis Špička a Adam Ptáčník.

Muži:
Bodovací závod: 1. Ligthart (Niz.) 49, 2. Ratajczyk (Pol.) 37, 3. Newton (Brit.) 33, ...20. Kadlec 2, Lazar (oba ČR) - nepostoupil do finále.
Ženy:
Stíhací závod na 3 km - finále: Romerová (Brit.) 3:35,425 - Sereikaiteová (Lit.) 3:40,161, o 3. místo: Hammerová (USA) 3:37,086 - Van Dijková (Niz.) 3:42,194, ...11. Kozlíková 3:46,516, 16. Růžičková (obě ČR) 3:50,048.
Scratch: 1. Vossová (Niz.), 2. Machačová (ČR), 3. Čulkovová (Rus.) a Cliff-Ryanová (Fr.), ...22. Kozlíková.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.