Rubriky:

Cyklistika

Biker Kulhavý natočil školu jízdy na horském kole

11. června 2009 12:53 - PRAHA

Výběrem správného kola, potřebným servisem i profesionální jízdou v terénu se zabývá nový dvanáctidílný seriál, jehož hlavním protagonistou je současný nejlepší český závodník na horských kolech Jaroslav Kulhavý. Cyklistická videoškola je určena široké veřejnosti a především pak začínajícím cyklistům.

 

Zbyněk Stanislav, ČTK

„Když jsem s cyklistikou začínal, tak jsem v řadě případů nevěděl, co mám dělat, co je dobře a co špatně. Tímto projektem chci pomoci začínajícím cyklistům, aby si osvojili nejen správné triky, ale aby si také uvědomili, že péči nepotřebuje jen tělo, ale i kolo. Dobrá příprava je nesmírně důležitá na všech stranách,“ poznamenal Kulhavý při čtvrtečním představení seriálu.

Cyklistická škola je umístěna na stránkách www.kulhavy-birell.cz a od čtvrtka je zde k vidění první díl, v němž je věnována pozornost správnému výběru kola. Další pětiminutové části by měly přibývat třikrát týdně a kompletní seriál, jenž vznikl během dvou týdnů na různých místech v Praze, Jablonci nad Nisou a Jizerských horách, tak bude na internetu během měsíce. Ke každému dílu je navíc na webu rozšiřující textový doprovod.

Tématický záběr seriálu pokračuje od výběru kola přes servis, odstraňování závad až po základy jízdy v terénu. Věnuje se ale také plánování tras, cyklistickému tréninku či výživě. Účastník olympiády v Pekingu (18. místo) si natáčením zpestřil přípravu na červencové mistrovství Evropy v Nizozemsku, kam pojede v roli šestého muže světového žebříčku.

pn, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Cyklistika