Rubriky:

Cyklistika

Živě

Na MS do Kanady zamíří jedenáct českých cyklistů

17. září 2003 10:22 - PRAHA

Jedenáct českých cyklistů bude reprezentovat Českou republiku na mistrovství světa v silniční cyklistice, které proběhne od 7. do 12. října v kanadském Hamiltonu.

 

ČTK

V mužské elitní kategorii se představí mistři republiky v silničním závodě jednotlivců a časovce Lubor Tesař a Michal Hrazdíra (oba eD´system-ZVVZ). K nim se přidají Ondřej Sosenka (CCC Polsat) a neméně zkušený Milan Kadlec z Lampre.

"Časovku pojedou Sosenka s Hrazdírou, všichni čtyři pak závod jednotlivců," uvedl sportovní koordinátor Českého svazu cyklistiky Josef Kratina. "Sosenka s Hrazdírou a Tesařem splnili nominační kritéria, ze tří dalších adeptů byl vybrán Kadlec. Na mistrovství světa už startoval, navíc jezdí v prvodivizním týmu a má dostatek zkušeností," dodal.

Nikdo z mladíků, junioři čtyři

V kategorii do 23 let nebude z Čechů po výsledkovém propadáku na ME v Aténách startovat nikdo, mezi juniory je na čtyři místa zatím šest adeptů (Kreuziger, Štybar, Fůs, Šel, Šulc, Studnička). Trenér Svatopluk Henke zúží nominaci v příštích dnech.

Poměrně velké ambice si dělá i naše ženská jednička Lada Kozlíková, která věří v solidní umístění zejména v časovce. Spolu s ní pojede do Hamiltonu i Júlie Pekárková. V kategorii juniorek se představí P. Bublová, která úspěšně závodí i na horských kolech.

Jan Krůta

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.