Garzelli těsně vyhrál etapový závod Tirreno-Adriatico

SAN BENEDETTO

Italský cyklista Stefano Garzelli vyhrál sedmietapový závod Tirreno-Adriatico. O triumfu někdejšího vítěze Gira d'Italia rozhodlo až dodatečné kritérium, kterým byl lepší součet umístění v jednotlivých dnech, protože stejný celkový čas jako Garzelli měl i jeho krajan a obhájce prvenství Michele Scarponi.

Vítězný Ital Stefano Garzelli mezi druhým Michelem Scarponim (vlevo) a třetím Cadelem Evansem

Šestatřicetiletý Garzelli, jezdec týmu Aqua e Sapone, v úterní závěrečné etapě stáhl při prémiových spurtech dvousekundovou ztrátu na Scarponiho a získal modrý trikot pro celkového vítěze. Znamená to pro něj největší úspěch od prvenství na Giru v roce 2000.

Poslední etapu vyhrál v hromadném dojezdu Edvald Boasson Hagen z Norska před domácím spurtérem Alessandrem Petacchim.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico - 7. etapa (164 km):
1. Boasson Hagen (Nor.) 3:52:36, 2. Petacchi, 3. Modolo (oba It.), 4. Eisel (Rak.), 5. Gavazzi (It.), 6. Farrar (USA) všichni stejný čas.
Konečné pořadí:
1. Garzelli 30:51:36, 2. Scarponi (oba It.) stejný čas, 3. Evans (Austr.) -12, 4. Iglinskij (Kaz.) -22, 5. Gesink (Niz.) -27, 6. Rogers (Austr.) -29.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.