Rubriky:

Cyklistika

Boonen si v závodu Paříž-Nice dojel pro sté vítězství v kariéře

5. března 2012 18:47 - Orleáns

Pro jubilejní 100. vítězství v kariéře si dospurtoval ve druhé etapě závodu Paříž-Nice belgický cyklista Tom Boonen. Jednatřicetiletý mistr světa z roku 2005 předčil ve spurtu dvacetičlenné vedoucí skupiny v závěru 185,5 kilometru dlouhé trasy Španěla Josého Joaquína Rojase a Němce Johna Degenkolba.

 

Jacky Naegelen, Reuters

Do čela průběžného pořadí se posunul Brit Bradley Wiggins, kterému unikl žlutý trikot o jedinou sekundu v nedělní úvodní časovce. Její vítěz Švéd Gustav Larsson dnes dojel ve druhé velké skupině se ztrátou 2:29 minuty na Boonena a pozici lídra závodu ztratil.

V etapě provázené větrem a proměnlivým počasím roztrhali pole Boonenovi kolegové ze stáje Omega Pharma-Quick Step a belgický spurtér vybojoval v závěru své šesté etapové prvenství na Paříž-Nice. "V tom větru to dneska nebylo snadné. Byla to velká bitva. Jeli jsme se Sylvainem (Chavanel) a Levim (Leipheimer) celý den naplno. Zakončit takovou etapu stým vítězstvím je paráda," liboval si Boonen, jenž se posunul v celkové klasifikaci na třetí místo se ztrátou sedmi sekund na Wigginse. Druhý je Leipheimer.

Cyklistický závod Paříž-Nice (WorldTour) - 2. etapa (185,5 km):
1. Boonen (Belg.) 4:22:15
2. Rojas (Šp.)
3. Degenkolb (Něm.)
4. Vanmarcke (Belg.)
5. Gavazzi (It.)
6. Vicioso (Šp.) všichni stejný čas.
Průběžné pořadí:
1. Wiggins (Brit.) 4:33:32
2. Leipheimer (USA) -6
3. Boonen -7
4. Van Garderen (USA) -11
5. Sylvain Chavanel (Fr.) -14
6. Monfort (Belg.) -18.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika