Před volným dnem triumfoval na Vueltě Laiseka

ARAMON CERLER

Španělský cyklista Roberto Laiseka vyhrál úterní jedenáctou etapu Vuelty, po níž následuje volný den. Ten si bude moci v roli vedoucího muže užívat Rus Denis Menčov, jenž dnes skončil pátý a uhlídal si náskok 47 sekund před obhájcem Robertem Herasem.

Laiseka se utrhnul skupince favoritů zhruba tři kilometry před cílem v závěrečném stoupání. Pro jezdce v čele celkového hodnocení nepředstavoval člen týmu Euskaltel-Euskadi hrozbu, a tak si relativně hladce dojel po 186 kilometrech pro výhru. Kvinteto pronásledovatelů za vítězným Baskem dovedl s patnáctisekundovým odstupem Carlos Castre, Heras byl třetí.

Druhá pyrenejská etapa dnes peloton Vuelty připravila o mnoho známých jmen. Rozloučil se například celkový lídr z minulého týdne Bradley McGee či vedoucí muž spurtérské soutěže Thor Hushovd. Do cíle v Madridu nedojede ani Santiago Botero, nejlepší vrchař z Tour de France 2000. Odstoupil také dosud sedmý muž pořadí Unai Yus, u nějž týmový doktor našel podpůrné prostředky a vedení stáje Bouygues Telecom cyklistu raději stáhlo ze závodu.

Po dni volna čeká na jezdce ve čtvrtek lehčí dvanáctá etapa mezi Logronem a Burgosem, kde jsou na 148 kilometrech dvě vrchařské prémie třetí kategorie.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.