Rubriky:

Cyklistika

König je po královské etapě na Trentinu třetí

22. dubna 2015 15:32 - Parco del Baldo

Český cyklista Leopold König obsadil čtvrté místo v královské etapě závodu Kolem Trentina a celkově je po dvou dnech třetí. Do čela průběžného pořadí se dnešním vítězstvím posunul lídr Königova týmu Sky Richie Porte z Austrálie.

 

Foto: BrakeThrough Media

Porte s Königem na Trentinu testují spolupráci pro květnové Giro d'Italia, kde mají být hlavními tahouny své stáje. Ve skvělé formě jezdící Porte, jenž je v čele žebříčku WorldTour, vyhrál dnešní horskou etapu o délce 168 km po závěrečném sólu s náskokem 16 sekund před Španělem Mikelem Landou.

Třetí dojel s odstupem 32 sekund Ital Damiano Cunego, jenž dovedl do cíle čtyřčlennou skupinu, v níž byl i König. Český cyklista se díky tomu posunul na třetí místo průběžného pořadí 42 sekund za Porteho. Druhý je se ztrátou 24 sekund Landa.

"Přesně tohle jsem chtěl. Ukázat sportovním ředitelům, že jsem zpátky, že jsem na dobré cestě k Giru, že se mnou mohou počítat a že na mě zase mohou nakládat větší odpovědnost," řekl König v cíli dnešní etapy serveru iDnes.cz.

Po vydařeném vstupu do sezony, kdy dojel na 3. a 5. místě v jednorázových závodech na Mallorce, se trápil v Ománu, na Tirrenu-Adriatiku i Kolem Katalánska. Později usoudil, že byl nejspíš přemotivovaný a málo odpočíval.

"Ale šéfové týmu snad pořád čekali, kdy už tam ten König vepředu zase bude. Myslím, že teď jsou spokojeni," uvedl sedmý muž z loňské Tour de France. "Věřím, že jsem na tom dobře. Uvidíme, jak se z dnešního těžkého dne vyspím. Mohl bych své celkové pořadí i vylepšit, ale hlavní je pohlídat Richieho vedení," dodal.

Čtyřetapový závod Kolem Trentina končí v pátek, Giro startuje 9. května.

Cyklistický závod Kolem Trentina - 2. etapa (168,2 km):
1. Porte (Austr.) 4:36:37
2. Landa (Šp.) -16
3. Cunego (It.)
4. König (ČR)
5. Torres (Kol.)
6. Zardini (It.) všichni -32
89. Hník (ČR) -20:01
Průběžné pořadí:
1. Porte 4:50:32
2. Landa -24
3. König -42
90. Hník -21:09
ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika