Rubriky:

Cyklistika

Wigginse i tým Sky bude vyšetřovat antidopingová agentura. Řeší se podezřelý balíček

7. října 2016 15:32 - Londýn

Hvězdný britský cyklista Bradley Wiggins se dostal do podezření kvůli svým terapeutickým výjimkám. Spolu s ním bude britská antidopingová agentura vyšetřovat také Wigginsovu bývalou stáj Sky a její lékaře. V centru pozornosti je i balíček se zdravotnickým materiálem, který podle listu Daily Mail do britského týmu dorazil těsně před Tour de France v roce 2011.

 

Handout, Reuters

Šestatřicetiletý Wiggins, vítěz Tour z roku 2012 a majitel osmi olympijských medailí, upadl v podezření ze zneužívání terapeutických výjimek v polovině září, kdy hackeři zveřejnili zdravotní dokumentaci více než stovky světových sportovců. Wiggins o výjimky požádal třikrát těsně před největšími etapovými závody.

Načasování nevypadá dobře

"Nechci naznačit nic jiného, než že načasování nevypadá dobře," řekl na Wigginsovu adresu BBC jeho bývalý týmový kolega Jonathan Tiernan-Locke. "Pokud byste měli potřebu užívat takové věci, pak by se předpokládalo, že je to nutné po celou kariéru, rok co rok. Proto to vypadá podezřele."

Wiggins obdržel výjimku třikrát v roce 2008, jednou v červnu 2011, ve stejném období o rok později, kdy pak ovládl třítýdenní Tour, a naposledy v dubnu 2013. V žádosti uvedl, že má astma a celoživotní alergii na pyl. Podezření vzbuzuje i jeho výpověď o jehlách. Tvrdí, že je nikdy nepoužil, přitom podle lékařského záznamu na poslední tři výjimky aplikoval právě injekci s kortikoidy.

Doping Wiggins popírá. Podle Daily Mail bude předvolán národní antidopingovou agenturou k výpovědi, stejně jako sportovní ředitel Sky Dave Brailsford a týmoví lékaři.

Wiggins po této sezóně ukončí kariéru. Na silnici ho čeká poslední závod na konci října v Abú Zabí, pak pojede ještě dva Šestidenní závody na dráze. S osmi medailemi z OH je nejúspěšnějším britským olympionikem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika