Rubriky:

Cyklistika

Trojnásobného olympijského medailistu čeká premiérový start na Moravě: Mám z něj strach

27. dubna 2017 08:34 - Praha

Dva olympijští medailisté, kteří z bojů pod pěti kruhy mají celkem pět cenných kovů, se postaví proti sobě při sobotním závodě v Hustopečích. Půjde však o dost nerovný souboj. Zatímco Jaroslav Kulhavý má zlato a stříbro ze závodů cross country horských kol, Ondřej Synek vybojoval dvakrát stříbro a jednou bronz na skifu. „Myslím, že na přímý souboj na trati nedojde," směje se čtyřiatřicetiletý veslař před druhým dílem seriálu Kolo pro život.

 

archiv Sport Invest

„Jarda je profík na kole, já jsem hobby jezdec. Ale pojedu, jak nejlépe umím. Flákat se nebudu a od začátku budu dupat do pedálů na sto procent, abych se udržel v popředí," odkrývá plány na závod Synek.

Kolo pravidelně používá pro zpestření přípravy. „Start v Hustopečích neberu primárně jako trénink. Rozhodně jde však o součást celkové přípravy představující skvělý doplněk a současně odreagování od veslařského stereotypu. Kolo mám moc rád," vysvětluje Synek.

V minulosti už několik startů v rámci Kola pro život absolvoval, vystoupení na sobotní trati pro něj však bude premiérou. „Moc se těším. Nikdy jsem na Moravě nezávodil, takže i v mých letech ještě zažiju premiéru, na níž se moc těším," směje se Synek.

Seriál, jehož se v loňském roce zúčastnilo téměř třicet tisíc bikerů, si i trojnásobný olympijský medailista oblíbil. „Líbí se mi atmosféra a propojení sportu s celou rodinou v přírodě. Od dětství jsem rád zkoušel všechny sporty, nakonec zvítězilo veslování. Ovšem na kolo si vždy rád sednu a svezu se," přesvědčuje Synek.

Úspěšný skifař nijak netají, že se start v závodě je pro něj i s blížícím se mistrovstvím Evropy v Račicích určitým rizikem. „Zranění se bojím vždy. Ale věřím, že všichni ostatní závodníci jsou ohleduplní a nechtějí se zranit. Úplně největší strach mám vždy po startovním výstřelu, kdy se do pěkně mele," připouští Synek.

ram, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Cyklistika

Filtr článků - Cyklistika