Sagan únik nedotáhl, závod Kolem Polska vyhrál Teuns. O pouhé dvě sekundy!

Bukowina

Belgický cyklista Dylan Teuns udržel v závěrečné sedmé etapě závodu Kolem Polska těsné vedení a připsal si největší vítězství kariéry. Pětadvacetiletý člen týmu BMC vyhrál závod série WorldTour o pouhé dvě sekundy před domácím favoritem Rafalem Majkou.

Cyklistický závod - ilustrační foto

V poslední etapě v Tatrách poblíž slovenských hranic byl dlouho vidět dvojnásobný mistr světa Peter Sagan, jehož únik ale zlikvidovali vrchaři několik kilometrů před cílem. Pro vítězství si v čele pětičlenné skupiny favoritů dojel Nizozemec Wout Poels a díky bonifikaci se posunul na třetí místo pouhé tři sekundy za Teunse. Druhý v etapě byl Brit Adam Yates a třetí Majka, jenž snížil ztrátu na lídra na dvě sekundy z původních šesti.

Ve stejném čase dojel čtvrtý Teuns a uhájil těsné vedení. Připsal si druhé letošní vítězství po závodě Kolem Valonska a aktuální formu by měl potvrdit i na Vueltě.

Z českých cyklistů skončil nejlépe Michal Schlegel na 33. pozici, Petr Vakoč byl v celkové pořadí hned za ním.