Rubriky:

Golf

VIDEO: Golfista Čejka se rád vrací do Evropy, kde je jeho srdce

30. června 2009 08:27

Mohl to být životní úspěch, místo triumfu na květnovém Players Championship v Ponte Vedra Beach skončil český golfista s německým pasem Alex Čejka na děleném devátém místě. Na nevydařené závěrečné kolo rodák z Mariánských Lázní už nemyslí. „Zapomněl jsem už večer na hotelu, takový je golf,“ zavzpomínal Čejka při pondělním otevírání hřiště na Zbraslavi, které pomáhal projektovat.

 

Milan Malíček, Právo

V Ponte Vedra Beach jste před posledním kolem vedl, přesto skončil v poli poražených. Měl jste zdravotní potíže, už jsou pryč?

Měl jsem problémy s krkem. Minulý rok jsem podstoupil operaci, která dopadla docela dobře. V poslední době jsem měl problém s přiskřípnutým nervem, což trvalo asi tři týdny. Jednu ruku jsem měl částečně ochrnutou a s jednou rukou je těžké hrát. Týden před turnajem jsem byl u lékaře. Říkal mi, ať si dám dát pět měsíců pauzu. Vybojoval jsem, co se dalo.

Přesto jste byl blízko prvnímu vítězství na americkém okruhu PGA, ve flightu poslední den s vámi šla světová jednička Tiger Woods.

Už jsem s Tigerem hrál na British Open před pár lety. Tentokrát se mně ani jemu nedařilo, i když do té doby se mi hrálo dobře. Oba jsme byli zklamaní. Baví mě ale hrát před padesáti tisíci diváků. Tiger mě překvapil, i doma na gauči sleduje poslední výsledky a má dokonalý přehled.

Více o otevření golfového klubu na Zbraslavi čtěte zde.

Turnaj musel zvednout vaši popularitu v USA, je to tak?

Moje popularita hodně vzrostla, je to příjemné. Dávám více autogramů, všichni mi fandí. V televizi navíc k tomu přidali story, jak jsem utekl z Československa. Ten pořad běžel už před deseti lety, mluvili v něm táta i babička. Je moc hezky udělaný.

Američané mají podobné příběhy rádi...

Tátovi jsem už dvacetkrát děkoval, že měl odvahu a udělal to. Pro mě to byl jen výjezd na pár kilometrů, pamatuju si z něj jen málo. Najednou mi táta začal v náručí brečet, že jsme volní. Na to nikdy nezapomenu, i když je mi už osmatřicet let.

Kde se vůbec jako světem protřelý cestovatel cítíte doma?

V Sheratonu, Holiday Inn, Marriottu (smích). Tady jsem se narodil, žil v Německu. Teď jsem v Americe. Rád se vracím do Evropy, kde je moje srdce.

Mezi českými fanoušky golfu máte hodně příznivců, kterým se budete moci předvést na Moravia Silesia Open za měsíc v Čeladné.

Budu možná víc pod tlakem, všichni čekají dobrou hru a vítězství. Rád nás reprezentuju na takovém turnaji, vždycky je příjemné si zahrát v Evropě. Moc takových šancí není. Výjimečně nervózní nebudu. Stejné je to každý čtvrtek, když jdu na první odpal. Budu se snažit hrát co nejlíp.

Více o Čejkově účasti na Moravia Silesia Open zde.

Severomoravský turnaj startuje až za měsíc, co vás čeká v nejbližší budoucnosti?

Teď jedu do Washingtonu, pak si dám týden pauzu. Po turnaji v Kanadě už přijedu do České republiky.

Pěkně nabitý program...

Za rok odehraju sedmatřicet nebo osmatřicet turnajů. Už mi ale není dvacet let a příští rok tolik turnajů neodehraju. Cestování je namáhavé a chci ještě pár let vrcholově hrát. Musím si dávat pozor, poslední půlrok jsem chodil po doktorech. A to mě předtím přinejhorším občas bolela záda.

Menší vytížení by zase mohlo přinést lepší výsledky.

To uvidíme příští rok, ale třeba to bude změna k lepšímu. Tělo si bude muset zvyknout na jiný rytmus. Horší bude vybrat, které turnaje vynechat. Všechny mám rád.

Tomáš Fliegl, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Golf

Filtr článků - Golf