Woods vedení neudržel, v Hazeltine triumfoval Korejec

HAZELTINE

Vítězem posledního majoru sezóny PGA Championship se stal jihokorejský golfista Jang Jong-un. Ten v nedělním závěrečném kole zlikvidoval náskok dvou ran, který měl Tiger Woods. Ameriská světová jednička skončila o tři údery druhá.

Korejský golfista Jang Jong-un s trofejí pro vítěze PGA Championship

Sedmatřicetiletý Jong-un rozhodl na 14. jamce, kdy parádním chip-inem zahrál eagle a získal rozhodující náskok. Stal se zároveň prvním asiatem, který major vyhrál. První vítězství na PGA Tour získal až 110. muž žebříčku Jong-un letos na Honda Classic v Palm Beach Gardens. „Vím, že pravděpodobnost byla proti mně. Zkoušel jsem být co nejméně nervózní. Podobný scénář jsem si mnohokrát představoval,“ řekl vítěz pomocí tlumočníka.

Korejský golfista Jang Jong-un se raduje z chip-inu na 14. jamce.foto: <a href="http://www.ctk.cz/">ČTK/AP</a>/Carlos Gonzalez

Woods měl v neděli několik příležitostí ke skórování, světové jedničce se ale příliš nedařilo patování. Podruhé v kariéře a poprvé na turnaji kategorie major neudržel vedení před posledním kolem a poprvé od roku 2004 nezískal v sezóně vítězství na majoru. „Byla to zábavná bitva, on (Jong-un) hrál nádherně. Hrál jsem celou dobu dostatečně dobře, ale nebyl jsem schopný dostat míč patem do jamky,“ uvedl Woods.

Americký golfista Tiger Woods během závěrečného kola PGA Championship v Hazeltinefoto: Reuters/Jeff Haynes

Na děleném třetím místě skončili Angličané Lee Westwood a Rory McIlroy. Irský obhájce trofeje Padraig Harrington pokazil v posledním kole osmou jamku a z dělené druhé příčky po třech kolech se propadl na dělené desáté místo.

Jong-un se tak přidal k dalším letošním vítězům turnajů major - Angelu Cabrerovi (Masters), Lucasi Gloverovi (US Open) a Stewartu Cinkovi (British Open Championship).

Golfový turnaj kategorie major PGA Championship v Hazeltine (par 72, dotace 7,5 miliónu dolarů):
1. Jang Jong-un (Korea) 280 (73+70+67+70), 2. Woods (USA) 283 (67+70+71+75), 3. Westwood 285 (70+72+73+70), McIlroy (oba Brit.) 285 (71+73+71+70), 5. Glover (USA) 286 (71+70+71+74), 6. Kaymer (Něm.) 287 (73+70+71+73), Els (JAR) 287 (75+68+70+74), Kjeldsen (Dán.) 287 (70+73+70+74), Stenson (Švéd.) 287 (73+71+68+75).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.