Skokan Hlava vyhrál závod Kontinentálního poháru ve Frenštátu

Frenštát pod Radhoštěm

Český skokan na lyžích Lukáš Hlava vyhrál dnešní domácí závod Kontinentálního poháru ve Frenštátu pod Radhoštěm. Na stupně vítězů jej doprovodili Rakušané Florian Altenburger a Philipp Aschenwald, který drží celkové vedení v seriálu. Hlava se v průběžném hodnocení poháru posunul na třetí místo.

Skoky na lyžích - ilustrační foto

Sedmý ročník Memoriálu Jiřího Rašky otevřely v pátek a sobotu dva závody žen, které ovládla Japonka Sara Takanašiová. Suverénní skokanka vyhrála i oba předchozí závody Grand Prix v této sezóně. V pátečním závodě byla nejúspěšnější z Češek na 32. místě Marta Křepelková, dvě příčky za ní se umístila Barbora Blažková. V sobotu Blažková obsadila 28. místo, Křepelková byla 37. a na 40. místě skončila Štěpánka Ptáčková.

Do dnešního mužského závodu Kontinentálního poháru nastoupila devítka českých reprezentantů, Petr Vaverka však byl diskvalifikován. Hlava předvedl skoky v délce 99 a 103,5 metru a závod vyhrál. Po pátečním třetím místě v polském Szczyrku se podruhé dostal na stupně vítězů. Na sedmém místě dnes skončil Čestmír Kožíšek, třetí nejlepší z Čechů Tomáš Vančura se umístil na 38. příčce.

"Zdejší můstek mám opravdu rád a vždy se sem budu rád vracet. Doufám, že to svým následovníkům udělám těžké, pokud mne budou chtít (v počtu vítězství) překonat," uvedl v tiskové zprávě Hlava.

Na sedmém místě dnes skončil Čestmír Kožíšek, třetí nejlepší z Čechů Tomáš Vančura se umístil na 38. příčce. Frenštát byl také svědkem rekordu můstku, o který se v prvním kole postaral výkonem 107 metrů Eetu Nousianen. Finský skokan obsadil nakonec čtvrté místo.

Závod letního Kontinentálního poháru skokanů na lyžích ve Frenštátu pod Radhoštěm: