Švýcarský sjezdař Küng překvapivě ukončil kariéru

23. ledna 2019 18:19 - Kitzbühel

Bývalý mistr světa ve sjezdu Patrick Küng se uprostřed rozběhnuté sezony rozhodl ukončit kariéru. Pětatřicetiletý švýcarský specialista na rychlostní disciplíny to oznámil v Kitzbühelu, kde jsou o víkendu na programu další závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

 

Denis Balibouse, Reuters

Künga k okamžitému odchodu přiměl pád v tréninku na sjezd ve Wengenu, při němž si minulý týden na Lauberhornu způsobil otřes mozku. "Ten pád mi otevřel oči. Loni na jaře jsem se rozhodl, že se ještě zkusím vrátit mezi nejlepší lyžaře světa, ale ukázalo se, že už nejsem dost konzistentní. Ukončení kariéry je správný krok a Kitzbühel je to správné místo," uvedl švýcarský sjezdař.

Největší úspěch kariéry slavil Küng v roce 2015, kdy na světovém šampionátu v Beaver Creeku vybojoval zlato ve sjezdu. Pak ho ale začala pronásledovat zranění, celou další sezonu zmeškal kvůli vazům v koleni. Na MS 2017 ve Svatém Mořici ho od další medaile dělily dvě setiny sekundy.

Patrick Küng oznamuje v Kitzbühelu konec kariéry.

Leonhard Foeger, Reuters

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: