Šlesingr zakončil biatlonovou sezónu patnáctým místem

CHANTY MANSIJSK

Biatlonista Michal Šlesingr zakončil sezónu patnáctým místem v závodu s hromadným startem v Chanty Mansijsku. Dvojnásobný medailista ze světového šampionátu v Anterselvě si tak v konečném pořadí Světového poháru polepšil na 16. pozici. Posledním vítězem se stal Rus Ivan Čerezov, druhý doběhl už jistý celkový vítěz SP Němec Michael Greis.

Čerezov se v těžkých podmínkách na Sibiři dopustil jen dvou chyb při střelbě a na patnáctikilometrové trati porazil Greise o necelých třináct sekund. Šlesingr musel na čtyři trestné okruhy, ale větší zdržení pro něj dnes znamenaly lyže.

"Se střelbou se ve větrné loterii ještě důstojně popral, ale vůbec mu nejely lyže, stejně jako ve sprintu. Bylo vidět, že se trápí. Nevíme, zda to bylo strukturou lyží, nebo mazáním," řekl trenér Milan Janoušek spolupracovníkovi ČTK.

Zatímco o celkovém vítězi již bylo rozhodnuto, ve hře byla ještě první příčka v závodech s hromadným startem. S červeným číslem jedoucí Rakušan Christoph Sumann skončil až čtrnáctý a musel své vítězství v disciplíně přepustit Olemu Einaru Björndalenovi. Norskému fenoménovi stačila dnes čtvrtá příčka.

Výsledky - závod s hromadným startem (15 km):
1. Čerezov (Rus.) 42:29,7 min. (2 tr. okruhy), 2. Greis -12,7 (4), 3. Fischer (oba Něm.) -14,0 (3), 4. Björndalen (Nor.) -14,6 (4), 5. Defrasne (Fr.) -24,2 (4), 6. Jarošenko (Rus.) -29,5 (3), 7. Eckhoff (Nor.) -36,0 (4), 8. Vuillermoz (It.) -40,2 (2), 9. Ferry (Švéd.) -46,5 (4), 10. Birnbacher (Něm.) -49,5 (5), ...15. Šlesingr (ČR) -1:42,6 (4).