Rubriky:

Lyže a snowboard

Obří slalom v Söldenu vyhrál šampión Svindal, Bank vypadl

28. října 2007 11:20 - SÖLDEN

Vítězstvím v úvodním závodu sezóny vykročil za obhajobou velkého i malého křišťálového glóbu norský sjezdař Aksel Lund Svindal. V nedělním obřím slalomu Světového poháru na ledovci v rakouském Söldenu ve druhém kole dokázal zlikvidovat více než vteřinové manko a porazil průběžného lídra Teda Ligetyho z USA. Ondřeji Bankovi premiéra v nové zimě nevyšla, nedokončil už první kolo.

Svindal vstupoval do obřího slalomu v pozici úřadujícího mistra světa i vítěze této disciplíny z posledního ročníku SP. V prvním kole měl ale obtíže a nenašel ideální stopu. Na Ligetyho ztrácel sekundu a 17 setin a byl až šestý. "Nemám co ztratit, pojedu hop nebo trop," prohlásil před druhým kolem norský šampión.

"Kdybych takové dvě hrubky udělal dříve, ani bych nebyl ve třicítce. Takže jsem asi lepší než před rokem. Ale o celkovém Světovém poháru se budeme bavit až na konci února," prohlásil Svindal v cíli, když už věděl, že druhé kolo zajel suverénně nejrychleji a v součtu obou časů Ligetymu nadělil 32 setin.

Třetí skončil Fin Kalle Palander před domácí hvězdou Benjaminem Raichem a bývalým celkovým vítězem SP Bodem Millerem, který do poslední chvíle zvažoval start kvůli problémům se zády.

Bankovi se stala osudnou branka těsně před hranou, což bylo zhruba v polovině trati. "Dnes se rozhodně nedalo jet na jistotu, musel jsem riskovat. Než jsem vypadnul, měl jsem z jízdy docela dobrý pocit," řekl spolupracovníkovi ČTK Bank. V Söldenu český sjezdař zůstane a bude trénovat hlavně slalom.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard