Rubriky:

Lyže a snowboard

Záhrobská má tržnou ránu pod okem, možná vynechá české závody SP

1. ledna 2008 14:42 - VÍTKOVICE

Start české sjezdařské jedničky Šárky Záhrobské ve víkendových závodech Světového poháru ve Špindlerově Mlýně je ohrožen. Záhrobská se na Silvestra zranila, když křtila sjezdovku v lyžařském centru Aldrov ve Vítkovicích; při rozbíjení láhve se šampaňským utrpěla tržnou ránu pod okem, kterou jí v nemocnici zašili čtyřmi stehy.

V rozhovoru pro ČTK v úterý trenér Petr Záhrobský uvedl, že lékaři by měli o startu jeho dcery ve Špindlerově Mlýně rozhodnout v úterý večer. "Byla to velká smůla. Sami si teď musíme srovnat, jestli ve Špindlerově Mlýně startovat, rozhodně se ale zařídíme podle lékařské zprávy," řekl.

Záhrobská se svým otcem byli v pondělí odpoledne středem pozornosti ve vítkovickém areálu, kde loňská mistryně světa ve slalomu začínala se závoděním. "Pamatuji to jako dnes, když jsme sem s bráchou a mamkou vyráželi po škole k tréninku, trávili jsme tu celé dny. Od té doby samozřejmě byla dlouhá cesta, ale moc ráda na to vzpomínám," užívala si lyžařská reprezentantka v rozhovoru pro Českou televizi slavnostní akci. To ještě předtím, než sjezdovku - která od pondělí nese její jméno - exhibičně sjela.

Pak se už ujala role kmotry a s kladivem v ruce se vydala rozbít láhev šampaňského, zavěšenou v cíli. Jenže slavnostní okamžik skončil smolně: kus skla se zapíchl Záhrobské pod pravé oko a udělal jí pořádně krvavý šrám, což zachytila i televizní kamera. Záhrobskou po krátkém ošetření okamžitě převezli do nemocnice, kde jí ránu zašili čtyřmi stehy.

Její start v nejbližších závodech SP je tak ohrožen. "Hlavně aby se Šárce už vyhnuly další zdravotní potíže, snad to s tím okem bude v pořádku," řekl Záhrobský, který zaskočil místo dcery i při následné autogramiádě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard