Biatlonista Moravec byl v posledním sprintu sezóny sedmnáctý

OSLO

Biatlonista Ondřej Moravec obsadil v posledním sprintu sezony Světového poháru 17. místo. Na body ve čtvrtek v Oslu dosáhl také Michal Šlesingr, jenž dokončil desetikilometrový závod na 22. příčce.

Šesté vítězství v sezóně si na Holmenkollenu připsal domácí reprezentant Emil Hegle Svensen, který porazil o 24,5 sekundy Michaela Rösche z Německa, jenž dosáhl na závěr sezony na první stupně vítězů. Třetí skončil navzdory jednomu trestnému okruhu Rakušan Friedrich Pinter. Již jistý vítěz SP Ole Einar Björndalen obsadil 14. místo.

Moravec se Šlesingrem předvedli na obou střeleckých položkách bezchybné střelecké výkony, nicméně na náročné trati v rozbředlém sněhu ztráceli v běhu. Moravec zaostal za Svendsenem o minutu a 35 sekund, jeho reprezentační kolega, jenž se v neděli v Chanty Mansijsku blýskl třetím místem v závodě s hromadným startem, ztratil dalších šest vteřin.

"Jak jsem na trati poznal, některým soupeřům jely o poznání rychleji lyže. Ale důležité jsou body a to, že si ve střelbě opět věřím," řekl Moravec spolupracovníkovi ČTK. Také Šlesingr se v běhu spíš trápil. "V té břečce, která na holmenkollenských tratích leží, běhat neumím. Navíc bylo evidentní, že třeba Norům, Rusům, Němcům nebo i Rakušanům to dnes odjíždělo lépe než nám. Ale už v sobotu to může být jinak," dodal nejúspěšnější český biatlonista posledních dvou sezon.

Zbývajících pět českých biatlonistů zůstalo daleko za body. Zdeněk Vítek byl 64., Roman Dostál, Tomáš Holubec, Petr Hradecký a Jaroslav Soukup se umístili v osmé a deváté desítce. Nicméně hlavní úkol své norské mise biatlonisté splnili - udrželi sedmé místo v Poháru národů a mezi elitní padesátkou budou mít tři zástupce, takže v příštím ročníku SP bude moci startovat šest českých reprezentantů.

V sobotu je v Oslu na programu stíhačka, sezonu zakončí nedělní závod s hromadným startem.

Výsledky - sprint (10 km):
1. Svendsen (Nor.) 25:19,9 min. (0 tr. okruhů), 2. Rösch (Něm.) -24,5 (0), 3. Pinter (Rak.) -31,1 (1), 4. Čerezov (Rus.) -45,3 (1), 5. Andresen (Nor.) -1:09,9 (3), 6. Birnbacher (Něm.) -1:15,8 (1), 7. Eckhoff (Nor.) -1:19,6 (1), 8. Greis (Něm.) -1:24,0 (2), 9. Prokunin -1:24,1 (1), 10. Kruglov (oba Rus.) -1:25,8 (3), ...17. Moravec -1:35,8 (0), 22. Šlesingr -1:41,8 (0), 64. Vítek -2:49,8 (3), 71. Dostál -3:12,0 (3), 73. Holubec -3:16,0 (3), 80. Hradecký -3:54,4 (2), 83. Soukup (všichni ČR) -4:02,4 (4).