Areály pro lyžařské mistrovství světa v Liberci jsou hotové

3. prosince 2008 16:39 - LIBEREC

Sportovní areály pro mistrovství světa v klasickém lyžování 2009 v Liberci-Vesci a na Ještědu jsou již hotové. Ve čtvrtek a v pátek projdou kolaudací poslední stavby - například parkovací dům a garáže pro rolby v Horním Hanychově, cesta od lanovky ke skokanským můstkům na Ještědu a úpravy v běžeckém areálu ve Vesci.

Minulý týden převzalo město 254 nových bytů pro účastníky mistrovství světa v Zeleném Údolí. Novinářům to dnes řekl liberecký primátor Jiří Kittner.

"Přijali jsme poslední státní dotaci na mistrovství světa. Šlo o více než 80 miliónů korun," dodal Kittner. Téměř polovina dotace putovala do parkovacího domu pod Ještědem, kam se vejde okolo 400 aut. Na dokončení běžeckého areálu ve Vesci a skokanského areálu na Ještědu přispělo ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy bezmála 44 milióny korun. Garáže pro rolby stály státní pokladnu přes dva milióny korun.

Oba areály stály okolo 1,25 miliardy korun

"Dalších 32 miliónů jsme do zázemí pro mistrovství světa vložili ze svého rozpočtu a od ministerstva je už zřejmě nedostaneme. Třeba vybavení bytů v Zeleném Údolí nás vyšlo na 11 miliónů a rekonstrukce cesty od lanovky ke skokanským můstkům na sedm miliónů korun," upozornil Kittner.

Výstavba obou areálů si podle náměstka primátora Ondřeje Červinky vyžádala okolo 1,25 miliardy korun. Náklady oproti původním předpokladům stouply. Například ve Vesci se po únorovém Světovém poháru musely provést ještě některé nezbytné práce, třeba odvodnění. Dodělávaly se tam i poloměry některých zatáček nebo hydroboxy pro zasněžovací systém.

Mistrovství světa se v Liberci uskuteční od 18. února do 1. března. Stát na něj uvolnil přes 1,1 miliardy korun, město Liberec přidalo okolo 400 miliónů a Liberecký kraj 150 miliónů korun. Asi 400 až 450 miliónů korun utratí pořadatelé během MS a těsně před ním a po něm. Musejí je získat sami, například prodejem marketingových práv a vstupenek nebo od sponzorů.

ČTK

Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: