Rubriky:

Lyže a snowboard

Živě

Švýcar Janka vyhrál kombinaci ve Wengenu, 22. Krýzl bodoval

16. ledna 2009 15:07 - WENGEN

Lyžař Carlo Janka potěšil švýcarské fanoušky ve Wengenu vítězstvím v dnešní superkombinaci Světového poháru. Dvaadvacetiletý objev sezony si připsal druhou výhru v kariéře s náskokem 22 setin sekundy před Italem Peterem Fillem. Třetí skončil další Švýcar Silvain Zurbriggen. Český reprezentant Kryštof Krýzl si připsal body za 22. místo.

Radost domácích diváků na Lauberhornu mohla být ještě větší, kdyby slalomovou část nepokazil Daniel Albrecht. Mistr světa v kombinaci vyhrál sjezd o 68 setin sekundy před Jankou, ale jednokolový slalom se mu nepovedl a klesl na šesté místo.

Průběžné vedení v SP zvýšil Rakušan Benjamin Raich, jenž skončil hned za Albrechtem. Další nepovedený závod má za sebou loňský majitel velkého křišťálového glóbu Bode Miller. Svéráznému Američanovi patřila po sjezdu nadějná šestá příčka, v rozhárané slalomové jízdě však chyboval a skončil bez bodů.

Ty si naopak i v druhé superkombinaci sezony připsal Krýzl, jenž v prosinci ve Val d'Isére vybojoval životní deváté místo. Dnes nabral velkou ztrátu v náročném sjezdu a do své silnější disciplíny slalomu odstartoval na rozbité trati až za elitní třicítkou. Přesto se dokázal z 38. pozice po sjezdu posunout o 16 míst.

Další český slalomář Martin Vráblík ztratil ve sjezdu přes sedm sekund a celkově byl čtyřicátý, třetí od konce. Specialista na rychlostní disciplíny Petr Záhrobský sjezd nedokončil.

V sobotu se ve Wengenu jede tradiční sjezd, v neděli slalom.

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.