Zkušební závody lyžařů ve Vesci vyhráli Magál a Rajdlová

LIBEREC

Testovací závody běžců na lyžích na okruhu pro mistrovství světa ve Vesci v sobotu vyhráli čeští reprezentanti Jiří Magál a Kamila Rajdlová.

Ve skiatlonu mužů na 2x7,5 km klasickou a volnou technikou zvítězil Magál s náskokem 20 sekund před Martinem Koukalem. Vítěz Světového poháru Lukáš Bauer poběží až nedělní závod na 10 km klasicky.

Před víkendovým Slavic Cupem čeští běžci v libereckém areálu několik dní trénovali a konstatovali, že tratě jsou velmi náročné. V sobotních závodech jim úlohu usnadnil rychlý sníh. "Jelo se mi dobře, tratě jsou čím dál lepší a cítím, že i já jezdím lépe," uvedl exmistr světa Koukal, jenž se zatím v letošní sezoně hledá.

Rajdlová potvrdila roli české jedničky, když skiatlon na 2x5 km vyhrála o 14,5 sekundy před Ivanou Janečkovou. "Tratě jsou docela náročné, ale dneska byl rychlý sníh, takže se jelo dobře. Jsem ještě trochu unavená, stále dolaďuji formu, závod jsme jely přímo z tréninku, zvlášť jsme se na to nepřipravovaly. Jsem ale spokojená," řekla. Ženy poběží v neděli klasickou pětku.

Před zhruba 500 fanoušků absolvovali závody lyžaři z šesti zemí včetně zástupců Indie či Brazílie.

Závody FIS v běhu na lyžích v Liberci-Vesci - Slavic Cup:
Muži - skiatlon na 2x7,5 km: 1. Magál 35:53,6, 2. Koukal -19,9, 3. Šperl -28,2, 4. Novák -39,2, 5. Kožíšek -1:02,5, 6. Jakš (všichni Dukla Liberec) -1:04,0.
Ženy - skiatlon na 2x5 km: 1. Rajdlová (Dukla Liberec) 26:43,5, 2. Janečková -14,5, 3. Skalníková -43,9, 4. Nývltová -47,2, 5. Erbenová -1:00,0, 6. Moravcová (všechny SKP Jablonec) -1:02,2.