Rubriky:

Lyže a snowboard

Soutěž družstev na MS ve sjezdovém lyžování byla zrušena

11. února 2009 07:55 - VAL D'ISERE

Závod družstev se na mistrovství světa ve sjezdovém lyžování ve francouzském Val d'Isere nepojede. Organizátoři ve středu oznámili, že kvůli přívalům nového sněhu nemohli připravit tratě pro super-G a slalom, dokonce hrozilo i nebezpečí lavin. Informovala o tom agentura AFP.

Závod byl zrušen bez náhrady, protože v nabitém programu šampionátu pro přeložení není prostor. V historii mistrovství světa je to teprve podruhé, co odpadla některá z plánovaných disciplín. K jedinému předchozímu případu došlo v roce 1993 v japonské Morioce, kdy se nejelo mužské super-G.

O zrušení závodu se kvůli nepříznivému počasí mluvilo už od pondělí. Na obávané sjezdovce Bellevarde napadlo od začátku týdne několik desítek centimetrů nového sněhu, foukal vítr o rychlosti až 160 km/h a pořadatelé čekali na rozhodnutí lavinové hlídky, zda jim dovolí připravit sjezdovky.

Soutěž družstev, ve které v super-G a slalomu závodí za jeden tým vždy dva muži a dvě ženy, se měla na mistrovství světa uskutečnit teprve potřetí v historii. Ve Val d'Isere se do ní přihlásilo devět reprezentací. Český tým mezi nimi nebyl, protože hned čtyři jeho závodníci jsou zranění.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard