Vonnová vyhrála super-G v Bansku a zvýšila vedení v SP

BANSKO

Americká lyžařka Lindsey Vonnová se opět přiblížila obhajobě celkového prvenství ve Světovém poháru. V neděli v Bansku vyhrála závod v superobřím slalomu a v průběžném hodnocení seriálu má před druhou Marií Rieschovou z Německa náskok 391 bodů. České reprezentantky v Bulharsku nestartovaly.

Úřadující mistryně světa ve sjezdu a super-G Vonnová zvládla sjezdovku Banderiza v čase 1:14,49 a napravila tak zaváhání v podobě 12. místa ze sobotního sjezdu. I to jí však stačilo k zisku malého křišťálového glóbu za triumf v SP v této disciplíně.

Druhá v neděli skončila se ztrátou 58 setin sekundy Fabienne Suterová ze Švýcarska. Třetí místo obsadila Tina Mazeová ze Slovinska, která už za Vonnovou zaostala téměř o vteřinu.

Čtyřiadvacetiletá Vonnová si připsala dvacáté vítězství v závodu SP v kariéře. V průběžném pořadí seriálu zvýšila svůj náskok v čele před druhou Rieschovou, která dnes obsadila páté místo, o 55 bodů a šest závodů před koncem seriálu jich má už 1556.

SP žen ve sjezdovém lyžování, super-G v Bansku:
1. Vonnová (USA) 1:14,49, 2. Suterová (Švýc.) -0,58, 3. Mazeová (Slovin.) -0,91, 4. Jacquemodová (Fr.) -1,15, 5. Aufdenblattenová (Švýc.) a M. Rieschová (Něm.) obě -1,33, 7. N. Fanchiniová (It.) -1,35, 8. Fischbacherová -1,60, 9. Maderová (obě Rak.) -1,66, 10. Pärsonová (Švéd.) -1,74.