O vítězce SP v biatlonu rozhodne až poslední závod sezóny

CHANTY MANSIJSK

Do konce Světového poháru biatlonistek zbývá jediný závod a o nejlepší ženě sezóny stále není rozhodnuto. Po sobotní stíhačce v Chanty Mansijsku, kterou vyhrála Němka Magdalena Neunerová, mají v čele klasifikace stejný počet 915 bodů její krajanka Kati Wilhelmová i Švédka Helena Jonnsonová. Té se bude vzhledem ke stabilnějším výkonům na konci seriálu odečítat více bodů.

Všem biatlonistkám se škrtají tři nejhorší výsledky sezóny a vzhledem k tomu, že Wilhelmová dvakrát nestartovala a jednou skončila až čtyřicátá, má nyní před Seveřankou reálný náskok 16 bodů. Německá biatlonistka už vyhrála celkové pořadí stíhacích závodů.

Na desetikilometrové trati se dostala tradičně nejrychlejší běžkyně Neunerová do čela po první střelbě, přestože musela jednou na trestný okruh. Díky dalším dvěma čistým položkám pak dostatečně navýšila svůj náskok a při závěrečné střelbě si mohla dovolit i jednu chybu. Se ztrátou 35 sekund doběhla druhá Italka Michela Ponzaová, která profitovala z čisté střelby. Na bronzovém stupínku skončila Francouzka Marie Dorinová.

Jediná česká zástupkyně na startu Veronika Vítková si po pátečním sprintu mírně polepšila a obsadila třicáté místo.

Biatlonistky čeká na závěr sezóny rozhodující nedělní závod s hromadným startem.

Světový pohár v biatlonu v Chanty Mansijsku:
Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Neunerová (Něm.) 27:53,0 (2 tr. okruhy), 2. Ponzaová (It.) -28,8 (0), 3. Dorinová (Fr.) -30,5 (1), 4. Vit. Semerenková (Ukr.) -38,6 (2), 5. Bergerová (Nor.) -49,1 (2), 6. Olofssonová-Zideková (Švéd.) -49,3 (4), 7. Zajcevová (Rus.) -52,4 (2), 8. Bonnevieová-Svendsenová (Nor.) -59,6 (2), 9. Henkelová (Něm.) -1:22,5 (2), 10. Bulyginová (Rus.) -1:24,7 (3), ...30. Vítková (ČR) -3:53,6 (4).
Průběžné pořadí SP (po 25 z 26 závodů): 1. Jonssonová (Švéd.) 915 b., 2. Wilhelmová (Něm.) 915, 3. Neunerová 878, 4. Bergerová 866, 5. Zajcevová 813, 6. Henkelová 799, ...37. Vítková 184, 48. Rezlerová 121, 69. Vejnarová 51, 79. Zvařičová (všechny ČR) 24.