Rubriky:

Lyže a snowboard

Pořadatelé lyžařského mistrovství světa stále dluží milióny korun

29. dubna 2009 16:17 - LIBEREC

Organizační výbor mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci dluží stále milióny korun firmám a podnikatelům, kteří jim poskytovali služby. Pořadatelům chybějí peníze i proto, že nedostali miliony korun od televizních a rozhlasových společností. ČTK to ve středu řekla prezidentka MS Kateřina Neumannová.

"Peníze nám dluží i německé televize. Čekáme také na poslední splátku od Mezinárodní lyžařské federace (FIS) ve výši 2,35 miliónu švýcarských franků (zhruba 42 miliónů korun). Ústně jsme ji měli od FIS slíbenou okamžitě po mistrovství světa. Nemusí ale přijít celá. Nyní se jedná ještě o 800 000 švýcarských franků (14,4 miliónu korun) od FIS a od majitele marketingových a reklamních práv," dodala Neumannová.

Kvůli nejistotě, kolik peněz vlastně obdrží pořadatelé od FIS a od majitele marketingových a reklamních práv, nedokáže Neumannová zatím ani odhadnout, jestli mistrovství světa skončí ztrátou, nebo výdělkem. "Ve vyúčtování zůstává stále ještě mnoho velkých neznámých. Přesná čísla budeme znát v pravděpodobně až v červnu," vysvětlila.

Krajní případy bude řešit soud

Neumannová nevyloučila, že nějaké firmy pořadatele kvůli dluhům zažalují u soudu. "V některých splátkách jsme po termínech. Nemalé částky dlužíme spoustě podnikatelů, ale s většinou z nich jsme v kontaktu, aby věděli, kdy mohou peníze očekávat," dodala.

Pořadatelé chtějí získat peníze i za prodej majetku využívaného při mistrovství světa. Podle Neumannové byla jeho pořizovací účetní hodnota několik desítek milionů korun, tržní cena však po šampionátu klesla především u informačních technologií. "Předpokládáme, že majetek prodáme za pět až 15 miliónů korun," uvedla Neumannová.

Pořadatelé ještě nepředali městské společnosti Sportovní areál Ještěd (SAJ) běžecký stadion ve Vesci a skokanské můstky na Ještědu. "V obou areálech vznikly menší škody, hlavně při pohybu těžké techniky. Na jejich vyřešení se musíme dohodnout s SAJ," podotkla Neumannová.

Mistrovství světa v klasickém lyžování se v Liberci konalo od 18. února do 1. března. Ze státního, městského a krajského rozpočtu putovaly na šampionát více než dvě miliardy korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard